Článek
V Jihomoravském kraji se do sběru zapojilo 117 mateřských, základních a středních škol, celostátně to pak bylo 1135 škol a celková hmotnost vybraných baterií přesáhla 106 tun v celé zemi, na jižní Moravě pak 13 715 kilogramů.
„Školy se v loňském roce ve sběru opravdu činily. Máme radost z každé vybrané baterie, která byla předána na recyklaci. Za nejdůležitější považujeme, že se do škol k dětem díky vzdělávacím aktivitám Recyklohraní dostává osvěta. Dozvídají se, proč baterie třídíme a jak je správně používat,“ uvedla Kateřina Vránková, ředitelka obchodního oddělení neziskové společnosti Ecobat, která je sběrovým partnerem.
Šebetovská škola odevzdala 660 kilogramů, v přepočtu na žáka 44 kilogramů. „Prvenství je úžasné a velmi nás to těší. Vnímáme to jako vynikající úspěch,“ řekl Novinkám ředitel školy Petr Najbr.
Největší množství za jednu školu: 2649 kg
Největší celkovou hmotností zabodovala v rámci zmíněného Jihomoravského kraje ZŠ Dyjákovice na Znojemsku, která odevzdala 1294 kilogramů baterií, s ohledem na vyšší počet dětí to ale bylo v přepočtu na žáka 8,3 kilogramu.

Dyjákovická škola odevzdala nejvíce kilogramů baterií.
Celorepublikově pak s celkovou hmotností vyhrála ZŠ Velké Březno z Ústeckého kraje, která odevzdala baterií 2649 kilo.
Školy mohou baterie sbírat po celý rok, Ecobat je zdarma sveze a předá k recyklaci. Školy pak získávají body, které obdrží i za sběr elektrospotřebičů, mobilních telefonů, náplní do tiskáren a podobně. Za body pak mají různé odměny.