Článek
Témata pro žáky pokrývají takřka celý záběr fakulty od matematiky přes chemii, fyziku až po informatiku.
Tvůrci robotů a jejich „miláčci“ oživili pražské Kongresové centrum
„Týden vědy na Jaderce dává středoškolákům nejen možnost dozvědět se něco nového a zapojit se do vědeckého projektu, ale současně poznají naši fakultu, vyučující i stávající studenty, kteří se na akci podílejí,“ uvedl Vojtěch Svoboda z katedry fyziky FJFI, který je hlavním organizátorem daného týdne vědy.
Zažehnout termojadernou fúzi
Do akce se zapojuje prakticky celá fakulta, ale i pracovníci dalších vědeckých institucí. Přímo se na organizaci podílí více než stovka vyučujících i studentů FJFI.
Funguje to! Vědci jásají, dosáhli rekordní energie z jaderné fúze
Účastníci budou moci např. ovládat štěpnou reakci v jaderném reaktoru VR-1 Vrabec, zažehnout termojadernou fúzi v tokamaku Golem, pracovat s lasery a navštívit řadu předních českých vědeckých pracovišť, kam se veřejnost běžně nedostane, jak upozorňuje ČVUT v tiskové zprávě.
Na událost se hlásí zájemci z ČR i Slovenska, většina bude ubytována na kolejích. Účastnický poplatek činí 500 korun, přičemž účastníci různých soutěží a olympiád mají slevy. Celková cena včetně možného ubytování na koleji, obědů a snídaní podle organizátorů nepřesáhne 2500 Kč.
Maximální počet účastníků je omezen kapacitou největší přednáškové auly, do které se vejde 180 lidí.
FOTO: ČR bude mít další jaderný reaktor. Vyjde na deset milionů
Letos se koná již 22. ročník, předchozí dva byly kvůli epidemii covidu-19 zrušeny. Kromě FJFI a ČVUT akci podporuje grant ministerstva školství.
Může se vám hodit na Firmy.cz: