Článek
Díky svým zájmům se přihlásil ve čtvrté třídě do Logické olympiády, v níž také hned napoprvé vybojoval v celostátním finále 10. místo. Dalších ročníků se již účastnil pravidelně. V roce 2012 se konalo krajské kolo soutěže poprvé v gymnáziu Open Gate, kde Václav následně úspěšně složil přijímací zkoušky a kde dodnes studuje.
Trojnásobný vítěz Logické olympiády z let 2014, 2015 a 2019 obsadil v průběhu let přední příčky i v několika dalších soutěžích jako jsou Pythágoriáda, Matematický klokan, Pangea či Zeměpisná olympiáda. Zlatou medaili vybojoval také v mezinárodní soutěži Mathematical Olympiad pořádané UK Mathematics Trust.
Třináctý ročník Logické olympiády odsoutěží nadšenci u svých počítačů
Účast na letošním ročníku Logické olympiády si rozhodně nenechá ujít a svou motivaci potvrzuje slovy: „Stále používám první vyhraný notebook, další dva dostaly sestry. Je pravda, že už je čas ho vyměnit (pozn. - notebook je hlavní cenou pro vítěze celostátního kola). Potrápit svůj mozek originálními problémy je ale silná motivace sama o sobě.“ Vždy se těší na další ročník, kdy se setká s dalšími zajímavými úlohami.
Jasná představa o budoucnosti
Jak sám říká, Logické olympiádě vděčí za mnohé – za podchycení talentu, za rozvoj zájmu o logické myšlení a setkávání s lidmi s podobnými zájmy, i za výběr střední školy.
Ale třeba také za to, že díky dobrým výsledkům v ní již dnes ví, že může být přijat k bakalářskému studiu na Fakultě informačních technologií ČVUT.
O své budoucnosti už má poměrně jasnou představu: „Mojí oblíbenou činností se stalo zkoumání elektroniky, chtěl bych se na ni proto v budoucnu zaměřit. Leccos už dokážu opravit a těším se, až jednou budu moci navrhovat vlastní zařízení. Jako vhodnou volbu pro další studium bych zvolil Fakultu elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice – je blíže domovu i mým zájmům než třeba Matfyz nebo ČVUT. Co se týče práce, rád bych se stal vývojářem IoT (tzv. internet věcí), řídících jednotek strojů nebo tvůrcem jiných praktických elektrozařízení.“