Článek
"Čím více (alkoholu) vypijete, tím je pravděpodobnější, že budete mít kocovinu," uvedl hlavní autor studie Joris Verster. "Pití vody může pomáhat proti žízni a suchu v ústech, ale neodstraní následné problémy, bolest hlavy a nevolnosti," dodal.
Vědci v rámci studie zkoumali zvyklosti při pití alkoholu u více než 800 studentů. Jejich cílem bylo mimo jiné zjistit, jakým způsobem by se dala kocovina zmírnit.
Ukázalo se například, že více než dvě třetiny studentů ve snaze o odvrácení kocoviny pijí při konzumaci alkoholu rovněž vodu a více než polovina pije vodu před spaním. Více než polovina studentů se snaží zabránit kocovině také tím, že se po pití alkoholu nají. Podle studie však nic z toho na intenzitu kocoviny nemá výraznější vliv.
Problémem při boji proti kocovině je podle Verstera skutečnost, že vědci stále neznají její přesné příčiny. "Výzkumy dospěly k závěru, že nejde pouze o dehydrataci. Víme, že to má něco společného s imunitním systémem. Dokud však nebudeme znát příčiny, je nalezení účinného léku velmi nepravděpodobné," řekl Verster.