Článek
„Výpočetní technika urazila za několik posledních let velký kus cesty. Stejně tak se prohlubují i naše znalosti v chápání lidských genů. Se zvyšujícími se znalostmi bychom tak zhruba za dvacet let mohli dospět do doby, kdy si budeme tělo schopni sami opravovat,“ vysvětlil své myšlenky Kurzweil.
Upozornil také na to, že v dnešní době už není problém si pořídit umělou slinivku, a vědci dokonce už pracují na takových projektech, jako jsou robotické nohy nebo umělé lidské srdce.
Podle Kurzweila by v budoucnu měli naše tělo opravovat takzvaní nanoboti, kteří například nahradí krvinky a přitom budou pracovat až tisíckrát efektněji. Tito miniaturní roboti tak budou schopni i radikálně vylepšovat naše současné výkony i schopnosti.
Nanoboti zlepší naše schopnosti i výkon
„Díky nanotechnologii budou lidé za pár desítek let schopni na olympiádě sprintovat mnohokrát rychleji než nyní. A potápěči vydrží bez nadechnutí pod vodou klidně i hodiny,“ předpověděl americký vědec.
„Miniaturní nanoboti navíc vylepší naše mentální schopnosti natolik, že celou knihu budeme schopni napsat jen za pár hodin,“ dodal Kurzweil s tím, že podle něj bude budoucnost plná kyborgů s umělými údy a orgány.
Vizi amerického vědce dokládá i snažení vědců, kteří se již několik posledních let snaží zdokonalovat lidské tělo pomocí robotických součástek.