Hlavní obsah

Na zvýšení kapacity základních škol má jít do roku 2028 takřka sedm miliard

Praha

Vláda v pondělí schválila plán poslat na rozvoj kapacity základních škol v příštích sedmi letech 6,8 miliardy korun. Na Twitteru o tom informoval ministr školství Robert Plaga (za ANO).

Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Ilustrační foto

Článek

„Vláda schválila program ministerstva školství ve výši 6,8 miliardy korun na stavbu a navýšení kapacit základních škol v Česku v letech 2021 až 2028,“ uvedl Plaga.

Názvem Prstenec II připomenul investice státu do škol kolem hlavního města v uplynulých letech.

Národní investiční plán, jak ho vláda představila na konci roku 2019, předpokládal investice kolem čtyř miliard do rozšiřování kapacit základních škol v prstenci kolem Prahy.

Zmiňoval také dotační program ve výši 1,81 miliardy korun, který schválila vláda v roce 2016. Se zahájením dalšího podobného programu na tyto účely vláda podle plánu počítala v roce 2022.

Investice i třeba do školních jídelen

Nedostatek míst ve školách a školkách řadí dlouhodobě mezi největší problémy středočeští komunální politici.

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) na pondělní tiskové konferenci doplnila, že se bude jednat o projekty financované z více zdrojů. Investice půjdou do školské infrastruktury obecně, tedy např. i jídelen.

Co se týká přímo výuky od září, netestované děti budou muset nosit respirátor, doporučené bude i oddělené místo v jídelně. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO) se začne nicméně také zpívat a plavat.

Související články

Výběr článků

Načítám