Článek
Přes 80 vystavovatelů nabízí veřejnosti během tří dní výběr toho nejzajímavějšího, co současná věda nabízí. Zájemci si mohou vyrobit vlastní zemětřesení a změřit jeho sílu, popovídat si s umělou inteligencí, rovněž si pročíst dávno zapomenuté i nejčerstvější komiksy.
Čeká je také test vlastního prostorového myšlení, výlet do vesmíru v multimediální show s astronomem Pavlem Suchanem a hercem Pavlem Liškou, exkurze do jaderného reaktoru díky virtuální realitě nebo prohlídka středověkého Pražského hradu prostřednictvím detailních animací.
Ovládání dronů
Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy si navíc připravila expozici s bezpilotními drony, na veletrhu má být i ten největší ve střední Evropě. Na akci naučí zájemce drony ovládat díky bezpečnému trenažéru.
„Díky srozumitelné prezentaci návštěvníci Veletrhu vědy zjišťují, jak funguje věda v praxi. Uvidí na vlastní oči to nejzajímavější ze současné české vědy a řadu pokusů si mohou sami vyzkoušet,“ uvedla Kateřina Sobotková z Akademie věd.
Informace o pracovním uplatnění
Vedle prezentací vystavovatelů Veletrh vědy chystá také panelové diskuze s předními odborníky české vědy včetně nové předsedkyně AV ČR Evy Zažímalové, moderované Václavem Moravcem.
V pátek 9. června pak proběhne MayDay Career day, který vysokoškolské studenty a absolventy vědecko-technických oborů seznámí s možnostmi pracovního uplatnění nejen v oblasti vědy v ČR i zahraničí. [celá zpráva]
Novinkou je zóna pro pedagogy, která jim nabídne zajímavé přednášky, workshopy a diskuse s kolegy.