Článek
Cílem veletrhu je podle Mikuly poskytnout studentům středních škol maximální podporu při jejich klíčovém životním rozhodnutí, jímž volba studia po maturitě bezpochyby je.
„Součástí je i široká nabídka doprovodných programů, informačních zdrojů a poradenství, které mohou studenti při volbě vysoké školy využít,“ dodal.
Školy se snaží středoškoláky různě zaujmout, např. interaktivním programem a zajímavou výzdobou. Třeba Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně svůj stánek ozvláštnila velkou nafukovací vzducholodí, robotem čepujícím limonádu nebo dočasným tetováním.
Zlínská univerzita přišla s inovací ve výrobě želatiny
„Prezentujeme zde všechny své nabízené programy, těch je necelých 200. Je to velmi široké spektrum, které vyučujeme na šesti různých fakultách,“ řekl Tomáš Halamík z oboru marketingová komunikace. Nejdůležitější součástí stánku jsou podle něj studenti, kteří uchazečům dokážou nejlépe popsat život na univerzitě.
Druhá nejstarší vysoká škola v Česku, Univerzita Palackého v Olomouci, na veletrhu nabízí více než 1000 kombinací studijních oborů na osmi fakultách. Její zástupci připravili doprovodný program a přivezli živá zvířata.
Rektor Univerzity Palackého dal výpověď děkanovi přírodovědy
„Máme tady slečnu z našeho science centra Pevnost poznání, která může zájemcům bezbolestně zapálit ruce, dále jsou tady hokejisté z HC Univerzity Palackého v Olomouci, u kterých je možné si vyzkoušet střelbu na branku. Navíc tady máme i živá zvířátka, konkrétně krajty, agamy a ježka,“ řekl jeden z organizátorů.
Gaudeamus v Brně má tradici od roku 1994 a každý rok ho v průměru navštíví 29 tisíc lidí. Spolu s institucemi z České republiky na veletrhu letos vystavují školy z Dánska, Velké Británie, Nizozemska, Švýcarska, Litvy, Německa, Irska, Francie, Belgie, Spojených arabských emirátů, Španělska a Slovenska.
Týden Akademie věd přibližuje výzkum technologií, nabízí i besedy o problémech dneška
Vysoké školy v Brně zdůrazní svobodu slova a upozorní na dezinformace kolem EU
Může se vám hodit na Firmy.cz: Výstaviště Brno