Článek
Wiense v roce 2008 vážně zranil zásah elektrickým proudem. Stavební dělník tehdy přišel o většinu tváře a zcela ho oslepil. Wiens nyní řekl, že když poprvé slyšel o možnosti transplantace, nevěřil, že bude účinná.
"Ale teď jsem tady. Tvář cítím přirozeně, je to pocit, jako by byla má vlastní," citoval ho deník Boston Herald. Wiens prý znovu vnímá pachy, zlepšil se mu sluch a dokáže dýchat bez pomoci přístrojů.
Zraněný muž prohlásil, že toužil po nové tváři především proto, aby mohl znovu cítit polibky své tříleté dcery. Chtěl také, aby se vyhnula otázkám ostatních dětí, proč její otec vypadá jinak než ostatní lidé. Před novináři prohlásil, že když ho dívka poprvé po transplantaci spatřila, řekla mu, že vypadá krásně.
Lékaři nicméně uvedli, že transplantace Wiensovi nevrátí zrak. Některé nervy byly podle nich natolik poškozeny, že zraněný muž nejspíš získá jen částečný cit na levé straně tváře a čela.
Operace byla hrazena ze zvláštního grantu amerického ministerstva obrany. Pentagon bostonské nemocnici věnoval 3,4 miliónu dolarů (57,6 miliónu korun) na výzkum transplantací, během kterého by měli lékaři dát nový obličej pěti lidem.
Druhou úplnou transplantaci obličeje provedli lékaři pod Pomahačovým vedením koncem dubna. Příjemcem byl třicetiletý muž, který v roce 2001 po dopravní nehodě utrpěl vážné zranění při kontaktu s vedením elektrického proudu.