Článek
Mlžná komora je přístroj zobrazující běžně neviditelnou dráhu elektricky nabitých částic. Studenti v rámci společnosti Nuledo nabízejí své pokročilé zařízení přizpůsobené přesně na míru specifickým potřebám a požadavkům zákazníka.
Jejich mlžné komory jsou vybaveny speciálními interaktivními prvky, umožňujícími ovlivňovat přítomnost dopadajícího záření v reálném čase. To vše snímá kamerový systém, napojený na on-line přenos, díky čemuž lze ve stejný čas porovnávat radiaci na různých místech.
„V úplných začátcích nikdo nevěřil, že můžeme uspět. Před pár dny (v roce 2016 - pozn. red.) jsme se ale stali nejmladšími partnery CERNu, kteří mu takto komplexní zařízení dodali,“ prohlásil předloni Ondřej Zbytek, v současnosti hlavní inovátor společnosti Nuledo a student programu Elektrotechnika, energetika a management Fakulty elektrotechnické ČVUT. [celá zpráva]
V barcelonském muzeu CosmoCaixa, které navštívilo k letošnímu roku přes deset miliónů návštěvníků, tým nainstaloval svůj nejpokročilejší model do nově připravované výstavy o mikrosvětě.
Proměna infocentra jaderné elektrárny
„Díky našemu partnerovi, společnosti Nuvia, jsme se mohli aktivně podílet na proměně stávajícího infocentra Jaderné elektrárny Dukovany. Máme radost, že po úspěších v zahraničí jsme si mohli připsat také první českou instalaci,“ uvedl Zbytek.
„Pozitivní reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Několik minut po prvním spuštění mlžné komory zavítali do infocentra žáci ze Základní školy Komenského z Náměště nad Oslavou. Bylo úžasné pozorovat nadšení mladých lidí pro tak exotické téma, jako je částicová a jaderná fyzika,“ dodal.
V dnešním světě najdeme stovky tisíc začínajících firem, které se zabývají vývojem mobilních aplikací, her či virtuální reality.
„Nových firem s průmyslovým zaměřením nalezneme ale jen stovky a těch úspěšných je ještě méně. Právě v tomto směru vidíme naši budoucnost. Chceme, aby jednou lidé zařadili firmu Nuledo vedle firem Siemens nebo Bosch,“ netají se Zbytek plány na další směřování své firmy.