Článek
Start byl prvním takovým testem od loňského roku, kdy se Korejská republika a Spojené státy dohodly na ukončení určitého omezení vývoje balistických raket, a to konkrétně omezení platného od konce 70. let ohledně vzdálenosti, kterou mohou jihokorejské rakety uletět.
Reakce na balistické rakety KLDR
Zároveň tato zkouška rakety na tuhé palivo, které je podle tamního ministerstva obrany daleko levnější, přišla necelý týden poté, co severní soused, tedy KLDR, provedl masivní raketový test.
Severokorejci odpálili další mezikontinentální raketu
„Úspěch zkušebního startu této kosmické nosné rakety s pevným pohonem je důležitým milníkem v posilování obranné síly nezávislého vesmírného pozorovacího a průzkumného pole naší armády ve velmi kritické době,“ poznamenal podle agentury Reuters mluvčí jihokorejského resortu obrany s odkazem na pravděpodobný test tzv. mezikontinentální balistické střely (ICBM) z minulého týdne provedený Severokorejci.
Rakeťák Kim? Severní Korea propaguje odpálení rakety v hollywoodském stylu
Dodal, že v budoucnu plánuje Jižní Korea svou raketu využít k vynesení malého satelitu nebo řady nanosatelitů na nízkou oběžnou dráhu Země a později zároveň převést některé technologie do soukromého sektoru.
Jižní Korea vyslala do kosmu první vlastní raketu. Umístění makety družice na orbitu nevyšlo
Jihokorejci zkrátka chtějí pomoci oživit domácí vesmírný průmysl.