Článek
Podle Hladíka Česká republika v této oblasti znatelně zaostává za vyspělými zeměmi Evropské unie. Přitom takový způsob práce je výhodný pro zaměstnance i zaměstnavatele.
Zvýší produktivitu, uspoří čas
„Zaměstnanci ušetří čas za dojíždění, který mohou věnovat rodině nebo koníčkům, a také peníze, které by vydali za dopravu," uvedl Hladík. Firmy zase zvýší produktivitu práce zaměstnanců a také nemusí platit vysoké nájmy za sídla v centrech měst.
Lidé mohou podle něj pracovat i z domova. Zaměstnat lze díky tomu i odborníky ze vzdálenějších míst. "Využití práce na dálku přináší výhody i snížení dopravního provozu a vlivem rozšíření počtu pracovních míst přispívá k rozvoji venkova a odlehlých oblastí," prohlásil Hladík.
Vzorem je mu Británie
Jako příklad Hladík uvedl projekt SuperFast Cornwall z Velké Británie. Jihozápadní oblast Velké Británie zvaná Cornwall se dlouhodobě potýkala s vysokou nezaměstnaností a stěhováním pracovní síly do měst za prací, především do Londýna. Prostřednictvím zmíněného projektu se do oblasti dostal vysokorychlostní internet a vznikly sdílené kanceláře. Součástí projektu byla podpora malých a středních podniků pro využití práce na dálku.
"V důsledku toho se zastavil odliv mladých obyvatel do měst. Někteří lidé se začali za prací vracet na venkov a vznikly malé a střední podniky. Stejné to může být i v České republice," uvedl Hladík.
Hodlá bojovat ve vládě i v EU
Podle něj je potřeba za celou věc bojovat na všech frontách, a to jak v Evropské unii, tak v české vládě. Hladík, který kandiduje do Evropského parlamentu, bude iniciovat poslance z KDU-ČSL, aby práci na dálku prosazovali.