Článek
Babička, bývalá učitelka matematiky, měla během Nicolasovy docházky na základní škole na starosti také jeho individuální výukový plán.
Do Logické olympiády se přihlásil poprvé v páté třídě a od té doby se účastnil všech ročníků. Hned v prvním roce vyhrál Nicolas kategorii A. I v dalších osmi letech postupoval pravidelně z krajského kola do celostátního. Ve finále dosáhl nejlepších výsledků v letech 2015 a 2017, v obou případech si z Míčovny Pražského hradu vezl domů třetí místo a pomyslnou bronzovou medaili.
Před nástupem na VŠ dokázal zvítězit v Logické olympiádě
Jak ale sám vzpomíná, do Míčovny nejezdí jen řešit zapeklité úkoly. S nadsázkou doplňuje, že se vždy těšil také na řízky k obědu a příručku Dědka kořenáře, jejíž texty o čajích a bylinkách byly vždy výživné.
Fakt, že Nicolase nebaví jen logika a matematika, potvrzují i jeho další, na gymnáziu oblíbené předměty – angličtina a francouzština. Matematika ale nakonec vyhrála, a tak ji prvním rokem také studuje na Matematicko-fyzikální fakultě UK v Praze.
Letní tábor
Logická olympiáda ale neovlivnila jen Nicolasovo studijní zaměření.
Příběh trojnásobného vítěze Logické olympiády: Václav Trpišovský rád trápí mozek originálními problémy
„S naprostou jistotou mohu říci, že první účast na Logické olympiádě byla zásadním zlomem v mém životě. Se soutěží byl totiž neodmyslitelně spojen letní tábor se spoustou skvělých lidí. Ten byl v průběhu let mým mimoškolním zdrojem přátel a úžasnou příležitostí potkat podobně uvažující vrstevníky. Je to taková moje rozšířená rodina,“ popisuje Nicolas a dodává, že ho ovlivnily i další soutěže, jichž se s chutí účastnil.
Ne každá škola to podporuje
Trochu s lítostí pak dodává, že bohužel ne každá škola podporuje všechny předmětové olympiády nebo jiné prestižní akce, jako je třeba Lingvistická olympiáda.
Třináctý ročník Logické olympiády odsoutěží nadšenci u svých počítačů
Ačkoli se těmto oborům nehodlá v budoucím studiu ani v pracovním životě věnovat, pomohly mu rozšířit obzory, a to mu už i do budoucna zůstane.