Článek
Starobrno slaví znovuotevření restaurací populárním speciálem. Zdejší sládci ho od začátku vaří podle původní receptury z kvalitní vody, speciálního sladu a jakostního žateckého chmele, tradičním způsobem na dva rmuty.
Spolu s chmelem se do mladinové pánve přidává bylinný výluh, jehož složení zná jen několik lidí. Připravuje se přímo v pivovaru na Starém Brně. Svou sílu získává speciální třináctka spodním kvašením po dobu osmi dnů, pak při teplotě kolem jednoho stupně Celsia dokvašuje, chuťově se zakulacuje a dostává tak typický buket a říz. Nakonec se do piva přidává likér. Zelená barva piva je výsledkem kombinace několika faktorů – technologie, surovin, výluhu i likéru.
„Naši pivaři Zelené pivo ze Starobrna milují, epidemiologická situace ale neumožňovala jeho konzumaci, jak byli v minulosti zvyklí, tedy společně v hospodách nebo na zahrádkách. V tomto ohledu jsme nechtěli nic uspěchat a případně riskovat zdraví našich příznivců. Také jsme chtěli být solidární s našimi provozovnami. Nyní zákazníky podpoříme právě při otevření jejich podniků 25. května. A Zelené pivo dá sezoně zelenou,“ konstatoval obchodní ředitel pro gastronomii Pavel Slavík.
Nejen v Brně, ale v celé České republice ve dnech 25. až 29. května si možno vychutnat Zelené pivo. Tentokrát se na oblíbený jarní speciál čekalo o něco déle než běžný, celý kalendářní rok. Zelené půllitry tak letos mají být oslavou nového začátku i vyhlídkou na lepší časy. Proto jejich čepování a konzumaci provází nový pozdrav: Zelená životu!
Aktuální seznam všech provozoven, kde se čepuje, na stránkách www.zelenepivo.cz.