Článek
K první svatbě byl Taneční sál dokončen v roce 1602, kdy se Jiří Zikmund ze Zástřizl oženil s Alžbětou Kotvrdovskou z Olešničky.
Taneční sál je součástí třípatrového domu postaveného na druhém hradním nádvoří. Je přístupný z terasy s pověstnou lípou nevinny u hodinové věže.
Sál je vybaven 14 restaurovanými obrazy, vesměs rodovými portréty. Přehlédnout nelze dvě malované dřevěné lavice se složitou symbolikou přírodních motivů s jemně erotickým nádechem. Jejich původ zřejmě souvisí se slavnou šlechtickou svatbou, kdy na nich seděli ženich s nevěstou a nejvzácnější hosté při hostině.
Hrad Buchlov je výraznou dominantou pohoří Chřiby. Za dobu své existence, která začíná ve 13. století, nebyl nikdy dobyt, čímž je výjimečný. Není náhodou, že do základů pražského Národního divadla byl vybrán a vložen také základní kámen z hradu Buchlova. Místo, odkud byla buchlovská skála vytěžena, je označeno na druhém hradním nádvoří.
Hrad Buchlov je národní kulturní památkou a patří mezi 10 nejvíce vyhledávaných turistických cílů ve Zlínském kraji a je jedním z návštěvnicky nejvíce oblíbených hradů v České republice. Jeho atraktivita je dána nejen vnějším vzhledem, ale také bohatostí a zajímavostí sbírek, které zde byly rodem Berchtoldů z Uherčic shromažďovány a zpřístupněny již od poloviny 19. století.
Ke hradu směřují turistické stezky všech barev, a je také oblíbeným námětem pro cykloturistické výlety. Motoristé se na přístupovou cestu ke hradu dostanou odbočkou ze silnice E50, spojující Brno s Uherským Hradištěm.
Do konce září je hrad otevřen od úterka do neděle od 9 do 16 hodin, v říjnu pak jen o víkendech a státních svátcích od 9 do 15 hodin, předem ohlášené skupiny si mohou objednat prohlídku také v týdnu, kromě pondělí.
Pro návštěvníky jsou připraveny 4 základní prohlídkové okruhy, pořádá se zde řada zajímavých akcí, jednou z nejoblíbenějších je Buchlovské kování, které tradičně oživuje prázdninový program. Pro dětské skupiny je velmi atraktivní prohlídkový okruh S pastelkami po hradu Buchlově, ten je nutno předem objednat.