Článek
Techmania Science Center zatraktivňuje vzhled některých svých exponátů: nový barevný design, praktičtější popisky a přehledná schémata ještě více usnadní návštěvníkům všech věkových skupin porozumění fyzikálním zákonům, které demonstrují.
"Rozhodli jsme se více pracovat s barvami a vylepšit vzhled naší permanentní expozice Edutorium, která interaktivním způsobem vysvětluje konkrétní fyzikální, matematické či chemické zákony a fenomény," uvedl tiskový mluvčí science centra Tomáš Moravec.
"Exponátům jsme přidělili jednotlivé barvy: optické exponáty jsou tmavě modré, elektřinu a magnetismus ladíme do červena, matematiku jsme chtěli mít zlatou apod. Věříme, že barevnější design usnadní naším návštěvníkům orientaci v expozici a jednotlivé exponáty se pro ně stanou uživatelsky ještě příjemnějšími," doplnil Moravec.
Novinkou jsou také popisky, které jsou nyní pevnou součástí exponátů Edutoria. Science center tak po více než třech letech opouští používání volných zalaminovaných archů, na něž byli návštěvníci Techmanie zvyklí.
I po obsahové stránce jsou nyní popisky zajímavější a nabízejí nejen informace o tom, jak s konkrétním exponátem manipulovat, ale návštěvníci se díky nim dozví i celou řadu praktických informací o jevech, které exponáty demonstrují a pochopí i širší souvislosti. Samozřejmostí jsou i zajímavosti ze života vědců a objevitelů, přehledná schémata a řada atraktivních obrázků či vizualizací.
"Esteticky to působí moc hezky, je to i přehledné," komentuje Kateřina Mizerová, jedna z prvních návštěvnic, která si užila exponáty v nové podobě.
Dalších vizuálních změn se Techmania dočká v letech 2013 a 2014, kdy celý areál projde zásadní změnou. V tu dobu také vzniknou zcela nové expozice zaměřené např. na lidské tělo, obnovitelné zdroje energie či kinematografii, na podzim 2013 bude otevřeno i 3D planetárium.