Článek
Brožura byla vytištěna ve čtyřtisícovém nákladu za zhruba 200 tisíc korun s finančním příspěvkem Ministerstva vnitra ČR.
Vydání informační brožury je součástí projektu Bezpečné město, jenž byl v Plzni oficiálně spuštěn 22. ledna 2009. Jeho smyslem je zvýšit pocit bezpečí občanů ve městě a zajistit systematickou spolupráci mezi městskou správou, městskými obvody, státní policií a městskými strážníky při řešení bezpečnostní situace.
"Přestože je hlavním komunikačním kanálem projektu webový informační portál, ne všichni občané, zejména pak senioři, mají přístup k internetu. Proto jsme se rozhodli projekt prezentovat prostřednictvím informační brožury," uvedl Robert Houdek, plzeňský radní odpovědný za oblast bezpečnosti a prevence kriminality.
V brožuře občan najde nejen kontakt na "svého" policistu, strážníka a zastupitele, ale nově také informace o rozšíření působnosti státní policie.
"Od začátku letošního roku je v platnosti nová územní působnost Policie České republiky rozšířená o katastrální území sahající až do Nezvěstic, o které se stará obvodní oddělení Slovany, a Chrást, jenž spadá pod Doubravku," uvedl Aleš Průša, vedoucí odboru bezpečnosti a prevence kriminality plzeňského magistrátu.
Důležitým kontaktům a radám, jak se správně zachovat v mimořádných životních situacích, patří závěr publikace.
"Jedná se především o doporučení. Například jak postupovat při ztrátě osobních dokladů, co udělat, když se dítě nevrátí ze školy nebo jak se chovat při požáru," doplnil Aleš Průša.