Článek
Uskuteční se tu čtvrtý ročník Dne vědy pražských vysokých škol - a co vás v jeho průběhu nemine?
Třeba přednášky. V 9.30 hodin začne profesor Jaroslav Petr z České zemědělské univerzity v Praze hovořit na téma Oplození mýtů zbavené, od 10.05 hodin docent Jiří Matas z ČVUT v Praze bude hovořit o tom, co vše lze poznat z obrázků?
Program pokračuje v 10.40 hodin, kdy archeologii novověku jako téma vysokoškolského studia probere docent Václav Matoušek z Univerzity Karlovy v Praze, aby na něj navázal od 11.15 s přednáškou Projekt Galileo a jeho využití v dopravní telematice profesor Miroslav Svítek z ČVUT.
Deset minut před polednem se poprvé a následně asi ještě několikrát zeptá Kam kráčí myslivecký výzkum v České republice? docent Jaroslav Červený z ČZU v Praze, ale už od 12.25 hodin budete zase více vědět o mikrovlnách v laboratoři a mezi hvězdami v podání profesora Štěpána Urbana, který je z Vysoké školy chemicko-technologické Praha.
Další otázku má v názvu i následná přednáška Najdeme v databázích více než data? a odpovídat bude profesor Petr Berka a docent Jan Rauch, oba z VŠE. Od 13.35 hodin přednáší na téma Předvolební analýzy – věda nebo věštění z křišťálové koule? profesorka Vladimíra Dvořáková z VŠE v Praze, aby poté zazněla přednáška na téma Co se můžeme dočíst v genetické informaci člověka v podání profesora Zdeňka k Sedláčka z UK v Praze.
Přednáškovou desítku uzavře od 14.45 Ing. Miroslava Novotná z VŠCHT, jež si zvolila téma Spektroskopie – pohled do hlubin minulosti, aneb kulturní památky pod lupou.
Jinak u výstavních stánků České zemědělské univerzity, VŠE, Vysoké školy chemicko-technologické, Univerzity Karlovy a ČVUT si budete moci popovídat s pedagogy a se studenty o dalších zajímavostech, vědních disciplínách a prohlédnout si nebo i vyzkoušet některé ukázky jejich prací.