Článek
V rámci doprovodného programu k výstavě Auta brněnských továrníků, která je od pátku k vidění v komorní galerii Celnice, byla pokřtěna přestřihnutím stuhy i kniha Rodinné domy Löw-Beerů.
Původ rozvětvené rodiny textilních magnátů Löw-Beerů nalezneme v židovském ghettu v Boskovicích. Díky svým schopnostem, vytrvalosti, notné dávce štěstí a příznivé společenské konstelaci se členové rodiny postupně vypracovali mezi přední podnikatele meziválečného Československa.
Kolektiv autorů se v případě předkládané publikace nezabýval hospodářskými aktivitami, ale soustředil se na stavební počiny rodiny. Löw-Beerové v průběhu několika desetiletí obývali řadu domů v Brně a okolí. Část rodiny se usadila ve Svitávce a v Brněnci-Půlpecnu, na dohled od svých továren, další bydleli ve známých brněnských rezidenčních čtvrtích – Černých Polích a Pisárkách.
Ostatně Löw-Beerové iniciovali i výstavbu světoznámé vily Tugendhat, jejímiž stavebníky byli Greta, rozená Löw-Beerová a její manžel Fritz Tugendhat.
Knihu je možné zakoupit na pokladně vily Löw-Beer v Brně, a to nejen v českém, ale i anglickém a německém jazyce.
Muzeum Brněnska spravuje Muzeum ve Šlapanicích, Muzeum v Ivančicích, Podhorácké muzeum, Památník písemnictví na Moravě, Památník Mohyla míru a jeho nejnovější pobočkou je Vila Löw-Beer v Brně.