Článek
"Na programu jsou opět bloky pro jednotlivé soubory, otevřené zkoušky, interpretační semináře, praktické workshopy, setkání s umělci, prohlídka divadla i moderované diskuze," uvedla divadelní lektorka NDM Tereza Strmisková a dodala: " Pro odvážné nabídne letošní ročník i nocování v divadle."
Na již čtvrtou Letní divadelní školu (LDŠ) zavítá čtyřicet pedagogů a studentů pedagogických oborů nejen z Moravskoslezského kraje.
Letní divadelní škola při Národním divadle moravskoslezském vznikla již v roce 2011. O dva roky později získala akreditaci ministerstva školství. "Smyslem LDŠ je přiblížit pedagogům divadelní práci, vybrané inscenační tituly, poskytnout metodickou podporu a obohatit se vzájemnou spoluprací," uvedla autorka mimořádných projektů NDM Martina Klézlová.
Program LDŠ začíná 26. srpna v 8.00 v Divadelním klubu Divadla Jiřího Myrona ranní kávou. Účastníci absolvují přednášku Petera Gábora o inscenaci Qou Vadis, kterou má na repertoáru činohra. Další přednáška se zaměří na práci s dětským hercem a nakonec se účastníci kurzu setkají s Lenkou Dřímalovou, probírat budou téma s názvem Pohyb jako znak.
Učitelé se v dalším dnu seznámí s činností opery, operety/muzikálu a opět se setkají s tanečníky baletního souboru divadla v tematickém celku.
Letní divadelní školu ukončí ve středu 27. srpna přednáška Malý zázrak divadelní recenze, kterou povede Jana Cindlerová, teatroložka, pedagožka DAMU a SLU, spolupracovnice ČRo Vltava.