Článek
Její původní dívčí jméno znělo Olga Sluníčková, a dost možná se objevilo i v titulcích filmu Občan Brych (1958), kde si poprvé zahrála v epizodní roli. Teprve až v dalších filmech už byla Karolinou Slunéčkovou.
Narodila se 8. dubna 1934 v Kladně, ale skoro celé dětství prožila v Ústí nad Labem, kde si její rodiče otevřeli hospodu. Už jako malá se zhlédla v baletu a moderním tanci, uměla dokonce i stepovat, ale nakonec vystudovala pedagogické gymnázium. Ráda a dobře také recitovala, což se projevilo vítězstvím v Soutěži tvořivosti mládeže. A tehdy zatoužila hrát divadlo.
Na radu své učitelky to nejdřív zkusila jako elévka v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, ale teprve až po dvou letech šla k přijímacím zkouškám na pražskou DAMU. Byla přijata a školu, kde mimochodem poznala svého budoucího muže - herce Rudolfa Vodrážku, s úspěchem v roce 1956 absolvovala. Poté nastoupila angažmá v Divadle na Vinohradech, kde hrála až do své předčasné smrti.
Debutovala v již zmíněném filmu Občan Brych, svůj druhý film ale točila až za několik let. Pauzu způsobilo narození syna Rudolfa, který je dnes televizním režisérem. Co se týče dalších rolí, vesměs šlo o vedlejší role maminek, sousedek nebo šarmantních svůdnic. Zahrála si třeba Blaženu v komedii Zdeňka Podskalského Ženu ani květinou neuhodíš (1966) nebo Bambulku v hořké komedii režírujícího herce Václava Lohniského Panenství a kriminál (1969).
Jednu z nejvýraznějších příležitostí dostala ve filmu režiséra Václava Matějky Pomerančový kluk (1975), kde představovala postavu matky hlavního hrdiny (Otakar Brousek ml.). Předtím i potom se objevila v řadě vedlejších rolí, jako tomu bylo ve filmu režiséra Vladimíra Míky Ten svetr si už nesvlíkej (1980), kde sekundovala Ivě Janžurové. Ale i v těchto menších rolích probleskovalo to, co Karolina Slunéčková dávala svým postavám na jevišti. Naposledy se objevila ve filmu režiséra Ondřeje Soukupa Vítr v kapse (1983), ve kterém si zahrála matku hlavního hrdiny (Lukáš Vaculík).
Ohromný kus práce udělala pro televizní obrazovku, což představuje spoustu komediálních scének, inscenací a seriálů, kde většinou představovala typ plnokrevné ženské se všemi přednostmi i slabůstkami. V hudební komedii Zdeňka Podskalského To byla svatba, strýčku! (1976) si dokonce i zazpívala.
„Měla neobyčejně krásné nohy, a proto jen ona mohla hrát celý večer oblečená pouze do černého kombiné. Stačila odejít dřív, než jí čas vzal její krásu a esprit,” řekla o Karolině Slunéčkové její kolegyně z divadla Jiřina Jirásková.
Nebýt zákeřné nemoci a předčasně přervaného života - Karolína Slunéčková zemřela 11. června 1983 ve věku 49 let - možná by se dočkala i zásadní postavy v celovečerním filmu. Kdoví.
Když si člověk projde její filmografii a přidá si k tomu ještě její krásné divadelní role, pak si "česká Annie Girardot" nepochybně užívala. A nejen jako herečka. V podstatě se jí všechno povedlo. S manželem měla nejen syna, ale i léta harmonický vztah, což nebývá v této branži samozřejmostí. Mělo to jen jednu jedinou chybu - osud jí dopřál strašně málo času.