Článek
Repliky kostýmů tvoří stěžejní část výstavy. Perlou je oděv francouzského krále Františka I. (1494 – 1547) realizovaný podle portrétu namalovaného Jeanem Clouetem. Též je možno spatřit oděvy italské šlechty či burgundské urozené dámy.
Další vystavené oděvy návštěvníkům ukazují velký rozdíl mezi hávem šlechty, jejich poddaných a prostého lidu. Součástí výstavy jsou též oděvy švýcarského žoldnéře a jeho ženského doprovodu ve vojenském táboře. Kromě kostýmů mají návštěvníci možnost zhlédnout dobové doplňky jako šperky, obuv apod. a obohatit si vědomosti o středověké módě z informačních panelů.
Autory kostýmů jsou Martin a Martina Hřibovi, kteří se jejich tvorbě věnují již od roku 1999. Zaměřují se hlavně na studium dostupných archeologických, obrazových i literárních pramenů a jejich následnou aplikaci při tvorbě dobově odpovídajících rekonstrukcí oděvů. Poznatky své i dalších nadšenců zveřejňují na serveru www.kostym.cz, který je zapsán v seznamu WebArchiv České národní knihovny.
S jejich tvorbou mají zájemci možnost se seznámit na výstavách v muzeích či přehlídkách v ČR i zahraničí. Jmenovitě Národní knihovna v Praze, Dobó István Vármúzeum v Egeru (Maďarsko), Muzeum města Brna, Muzeum v Karlových Varech, hrad Orava (Slovensko), hrad Toszek (Polsko), hrad Buchlov, Muzeum Jana Amose Komenskeho v Uherském Brodě, Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně a další. Dalším výstupem jejich činosti je spolupořádání mezinárodního Semináře historie odívání a publikace jeho Sborníku Semináře historie odívání.
K výstavě se již tradičně chystá doprovodný program. Jako první proběhne 26. listopadu od 10.00 do 18.00 ModeFlohMark! aneb Blešák v MaGC. Návštěvníci si budou moci obohatit svůj šatník o stylové kousky za symbolické ceny, projít si výstavu a ohřát se teplým nápojem.
Výstava Co na sebe aneb pohled do historie odívání potrvá do 10. ledna 2016.