Článek
Toto atraktivní chemické představení bylo první školní den věnováno prvňáčkům a druhý školní den dalším žákům z nižších tříd.
Z misky popela a zapálené „tajné“ směsi se vinul had, balonky se zázračně nafukovaly samy díky chemické látce, rozinky tančily v kádince za zvuku hudby, dobrovolníci odhalovali písmo z tajného inkoustu. Děti dále viděly, jak se dá vyrobit gelová svíčka a jak chemie umí kouzelně barvit, zubní pasta pro slony pěnila tak, že děti výskaly nadšením a ukázka samovznícení i barevné ohně dovršily jejich nadšené výkřiky do bouřlivého konce celé akce.
A to všechno jen díky pokusům především z běžných domácích surovin, které všichni známe – prací prášek, ocet, jedlá soda, peroxid vodíku.
Děti byly po oba dva dny nadšené, bylo vidět, že je to hodně bavilo. Věříme, že díky této show děti už ví, že i chemie může být zábavná, že je vlastně všude kolem nás a budou se na výuku chemie ve vyšším ročníku těšit.
Tato akce byla realizována v rámci projektu OPVK „Svět vědy - záhadný i zábavný“, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.