Článek
Zájem není jen o hrnky ve tvaru bot. Mnozí si domů vozí také ty ve tvaru srdce. „Denně jich prodáme 300 až 400, odpoledne a k večeru je poptávka větší. Cena je stejná jako loni, pět eur za jeden,“ řekla trhovkyně Helena Angererová.
Nejméně pět eur, tedy v přepočtu asi 122 korun, lidé zaplatí také za alkoholický obsah hrnku, ať už je to svařené víno, nebo různé druhy punčů. Některé nápoje, zejména ty s označením bio, vyjdou i na sedm eur (170 korun).
Před radnicí je rozmístěno téměř 100 stánků. „Přibližně pětinu tvoří stánky s občerstvením. Minimálně 75 procent nabízených potravin a nápojů je v bio kvalitě a jsou vyráběny pokud možno regionálně a sezonně. Máme tu i jednoho prodejce z Česka, nabízí trdelník,“ sdělil za pořadatele Noah Schönhart.
Vánoční trhy v Praze: Kdy a kam zajít na svařák a trdelník
Stánek lákající na oblíbenou sladkost stojí v pravém rohu náměstí. Fronty před ním neustávají. „Denně jich prodáme stovky,“ poznamenal za neustálého válení těsta prodejce.
Nápadnou atrakcí je také dvanáctimetrový patrový kolotoč u vchodu do parku, který je v obležení dětí. Pro ně je připravena i dětská chata, která pojme až 90 návštěvníků najednou.
Trhy před radnicí podle města loni navštívily tři miliony lidí, bez zájmu ale nezůstala ani další místa.
Náměstí Karlsplatz nabízí rozlehlou plochu zaplněnou slámovými balíky, kde se vyřádí zejména malé děti. Trh ve Freyungu zase odkazuje k tradičním řemeslům a na své si přijdou především návštěvníci se zálibou v proutěných výrobcích.
Vánoční trhy 2024: kdy a kde jsou v Brně, Ostravě, Olomouci a dalších českých městech
Může se vám hodit na Firmy.cz: Zájezdy do Rakouska