Společenské hry rozvíjejí fantazii, slovní zásobu, zlepšují paměť, strategické myšlení, soustředěnost a nezkazí žádnou zábavu. V dětském věku navíc hry probouzejí zvědavost a touhu po poznání a zároveň rozvíjejí kreativní myšlení, díky kterému jsou děti schopny řešit různé problémy a přizpůsobovat se novým situacím.
Článek
Hry mají pro děti v každém věku jiný význam. Pro ty předškolní jsou hlavně zábavnou cestou, jak se naučit dodržovat pravidla, vyrovnávat se s prohrou nebo myslet kreativně, rozvíjejí schopnosti soustředění, sebeovládání nebo umění řešit problémy.
Některé výzkumy dokonce tvrdí, že hraní společenských deskových her alespoň dvakrát týdně u dětí zvyšuje rychlost myšlenkových operací, u žáků základních škol to může být až o 30 %.
Sice to neznamená, že hraní her udělá z dítěte génia, ale potvrzuje se, že má významný podíl na rozvoji jeho myšlení. Pokud nutí pravidla hry malého hráče zároveň počítat, zvyšují se posléze jeho šance na úspěch v matematice.
Deskové hry ale mají řadu dalších benefitů – děti si při nich osvojují plánování a učí se přijímat zodpovědnost za svá rozhodnutí. Pokud si hrají společně s rodiči, přejímají od nich potřebné vzorce chování a vzájemně se více sbližují.
Klub dobrodruhů – zábavná novinka od Piatnika pro 2–5 hráčů od 8 let. Zažijte turbulentní dobrodružství, kdy se musíte dostat ze šlamastyky pomocí absurdních nápadů. Už jste někdy zahnali žraloka rtěnkou či odvraceli pozornost disco koulí? S Klubem dobrodruhů to poznáte, stačí zapojit představivost! Cena 449 Kč.Foto: Piatnik