Článek
Co to vlastně kocovina je?
Vzniká díky chemickým látkám z vypitého alkoholu, ale hlavně také dehydratací organismu a nedostatkem minerálů a vitaminů v těle. Díky tomu nám způsobuje bolest hlavy a žaludku, přecitlivělost na světlo či hluk, celkovou nevolnost, slabost a dokonce i třes organismu.
I když tyto následky moc dobře známe, popíjení alkoholu si odepíráme jen velmi těžko.
Tip: Na kocovinu skvěle pomůže léčivá minerální voda Vincentka, která organismu dodá chybějící minerální látky, neutralizuje překyselení žaludku a zamezí dehydrataci. Pomůže tedy proti příčinám kocoviny.
Jak tedy zvládnout bujaré popíjení, abychom následně nelitovali?
- Není dobré pít alkohol takzvaně nalačno. Mnohem rychleji se pak totiž dostane do krve. Doporučuje se sytější a ideálně i mastnější jídlo. Pozor na sushi či lehké rybí pokrmy – ty vám moc nepomůžou, ale spíše uškodí.
- Snažte se alkohol příliš nekombinovat – kupodivu zde platí, že kvalitní „tvrdý“ alkohol, tedy čisté destiláty (např. whisky Jack Daniel´s, Finlandia vodka, či další) nezpůsobují takovou kocovinu jako pivo či víno.
- Pijte pomalu.
- Pozor na alkohol s bublinkami (sekt či šampaňské) – urychlují jeho vstřebání do krve.
- Je dobré prokládat popíjení také nealkoholickými nápoji (např. vodou či Vincentkou, která dodává organismu potřebné minerální látky, jejichž absence ke kocovině přispívá a celkově upravuje metabolismus), alkohol naředíte a případná kocovina nebude tak silná. Alkohol také dehydruje organismus a zbavuje jej minerálních látek. Pokud si tedy dáte večer Vincentku nebo ji použijete ráno jako jakýsi „vyprošťovák“, máte vyhráno.
- Po večírku si dopřejte delší spánek.
- Následující ráno pomůže zcela jistě česnečka či vydatnější snídaně a hlavně vydatnější popíjení čisté vody nebo Vincentky.