Článek
V první informaci o požáru v čečenském městě přitom Kadyrov tvrdil, že dron zapálil střechu prázdné budovy a nikomu se nic nestalo.
„Jak jsem řekl dříve, v důsledku útoku nejsou na naší straně žádné oběti, ale jsou mezi ukrajinskými zajatci. V každém strategickém objektu v republice, včetně území, je zadržováno až deset ukrajinských zajatců,“ upřesňoval ve středu na telegramu čečenský vůdce svou úterní informaci.
„Kyjev, který se nám snažil ublížit, zabil své vlastní vojáky. Ukrajina musí v budoucnu pochopit, že takovými útoky poškozuje především své občany,“ pokračoval věrný spojenec Putina. „Řekl jsem velitelům, kteří jsou v první linii, aby nebrali zajatce, všechny ničili a ještě zesílili boj,“ doplnil.
Alláhu akbar na konec
Ruská univerzita speciálních sil Vladimira Putina v Gudermesu je soukromou vzdělávací institucí a tvoří ji tvoří komplex bezmála stovky budov. Od začátku války na Ukrajině v únoru 2022 v ní podle některých zdrojů absolvovalo na 19 000 lidí zrychlený výcvik pro boje na Ukrajině.
„Výcvikové středisko je kovárna vysoce efektivních bojovníků, kteří úspěšně uplatňují své dovednosti v nejobtížnějších sektorech fronty. Připisuje se jim dobytí stovek důležitých strategických sídel, zařízení a hranic,“ vychválil na telegramu činnost univerzity Kadyrov.
Do rozvodu nejbohatší Rusky se zapojil Kadyrov. Spor exmanželů vyvrcholil střelbou v centru Moskvy
Zároveň uvedl, že „možnost bojovat proti nepřátelům našeho státu“ považuje za „boží milost“. „Alláhu akbar,“ uzavřel Kadyrov své expozé.
Čečensko po rozpadu Sovětského svazu prošlo dvěma krvavými válkami. V obou proti sobě stáli čečenští separatisté a ruská armáda, která se nerozpakovala používat nejtvrdší metody: hlavní město Groznyj rozbombardovala k nepoznání. Nakonec se ale moci v Čečensku chopil Achmat Kadyrov, otec dnešního diktátora Ramzana Kadyrova, který po letech bojů proti Rusku „převlékl kabát“ a z Čečenska se stal silný partner Putina.