Článek
Podle předběžných informací byl zvuk výbuchu slyšet v různých částech hlavního města, napsal s odvoláním na svědky již dříve server RBK-Ukrajina, který zároveň upozornil, že nad městem i oblastí pravděpodobně pracuje protivzdušná obrana.
„Exploze v Kyjevě. Buďte v krytech,“ napsal nejprve na Telegramu Kličko, který o něco později informoval o jednom mrtvém a dvou zraněných v důsledku dopadu rakety na nebytový objekt v Holosijivské čtvrti. Více podrobností neuvedl, jen to, že zranění byli hospitalizováni.
Celkem si čtvrteční ruské vzdušné útoky proti ukrajinským městům vyžádaly 11 mrtvých a 11 raněných.
About 10 more rockets passed Novy Bug (Mykolaiv Region)
— Malinda 🇺🇸🇺🇦🇵🇱🇨🇦🇮🇹🇦🇺🇬🇧🇯🇵🇩🇪🇸🇪 (@TreasChest) January 26, 2023
- part towards Kyiv, part towards Kryvyi Rih/Dnipro.
News about the Abrams and Leopards is covered by missile fire on Russian biomass. You will not be happy for long. pic.twitter.com/3LkJz03D2a
Celkem provedli Rusové 55 odpalů různých raket (až 2 Kh-47 Kinžal, až 40 Ch-101/Ch-555, až 9 Kalibr, 4 Ch-59 KAR). Protivzdušná obrana sestřelila 47 z nich.
Ukrajinská protivzdušná obrana během posledního kola ruských vzdušných útoků dnes sestřelila více než 15 ruských řízených střel, které Rusko vypálilo na Kyjev, uvedli již dříve představitelé města podle agentury Reuters.
Rusko vyslalo nad Ukrajinu po íránských dronech střely s plochou dráhou letu
