Článek
To, co se objevilo v The Times, nelze ignorovat. Darebáci v úvodníku označili útok na generála Kirillova a jeho asistenta za „legitimní akt obrany“, rozohnil se na telegramu Medvěděv. „Podle této logiky všichni představitelé zemí NATO, kteří přijali rozhodnutí o poskytnutí vojenské pomoci banderovské Ukrajině, jsou zapojeni do hybridní nebo konvenční války proti Rusku,“ pokračoval. „A všechny tyto osoby lze a je třeba považovat za legitimní vojenský cíl ruského státu. A prostě pro všechny ruské vlastence,“ doplnil.
Své hrozby vztáhl i na „komplice pachatelů zločinů proti Rusku“. „Mezi ně lze zařadit i ty mizerné šakaly z The Times, kteří se zbaběle schovali za redakční článek, stejně jako jejich nadřízené,“ napsal Medvěděv.
„V Londýně se může stát leccos“
„Dává to smysl? Dává to smysl! Což znamená: buďte opatrní! Vždyť vy víte, že se v Londýně může leccos stát,“ zakončil exprezident své expozé výhrůžkou.
K explozi elektrické koloběžky, která zabila generála Kirillova, šéfa ruské radiační, chemické a biologické ochrany, a jeho asistenta Ilju Polikarpova, se přihlásila ukrajinská tajná služba. Moskva výbuch označila za teroristický útok a ve středu oznámila, že ruská bezpečnostní služba FSB zadržela 29letého Uzbeka, kterého z generálovy vraždy podezřívá. Zároveň agentura TASS napsala, že za to měl dostat sto tisíc dolarů (bezmála 2,4 milionu korun).
Za atentátem na ruského generála Igora Kirillova stála ukrajinská tajná služba
Podle ukrajinské rozvědky to byl právě Kirillov, kdo rozhodl o použití zakázaných chemických zbraní na frontě na jihovýchodě Ukrajiny. Mělo jít o 4800 případů, ve valné většině šlo o použití granátů s plyny CS a CN.
První je slzotvorný plyn, druhý má nadto paralytické účinky. Použití takových látek na bojišti zakazuje úmluva o zákazu chemických zbraní. Použití těchto zbraní potvrdily analýzy vzorků půdy. Kvůli zmíněným chemickým útokům skončily ve vojenských nemocnicích dva tisíce lidí.