Článek
Britský týdeník uvedl, že informace shromažďoval z údajů bitevních úmrtí, které unikly z neveřejných nebo veřejných zpravodajských agentur. Zároveň čerpal od obranných představitelů, výzkumníků nebo open source zpravodajských služeb.
Webové stránka UALosses uvedla, že Ukrajina přišla o 60 435 vojáků, které se podařilo identifikovat pomocí jmen a jejich věku. Toto číslo ale není konečné a podle všech údajů The Economist zhodnotil, že Ukrajinci mohli přijít až o sto tisíc vojáků, což představuje půl procenta veškeré ukrajinské předválečné populace mužů v bojovém věku od 18 do 49 let.
Britský deník dále počítá s tím, že na každého mrtvého vojáka připadá šest až osm zraněných, což by naznačovalo, že Ukrajina přišla až o čtyři procenta všech bojeschopných vojáků.
Ukrajinci mají z Trumpa rozporuplné pocity, Čechy milují
Ukrajina nikdy oficiálně nepřiznala, kolik přesně vojáků zemřelo a kolik jich bylo zraněno. Jedinou indicii v únoru zveřejnil prezident Volodymyr Zelenskyj, podle něhož v prvních dvou letech války Ukrajina přišla o 31 tisíc vojáků.
Ruská federace o číslech nemluví vůbec. Podle odhadů západních představitelů, o nichž v polovině září pojednával deník WSJ, Rusko mohlo přijít až o dvě stě tisíc vojáků. Dalších až 400 tisíc mohlo být zraněno tak, že do bojů již nezasáhnou.
Tato čísla ovšem nelze nezávisle bezprostředně ověřit a skutečný počet mrtvých a zraněných vojáků pravděpodobně nikdy nebude přesně zveřejněn. Řada lidí se totiž bude po konfliktu i pohřešovat.