Článek
Většina lidí si bohužel svá intimní tajemství nechává pro sebe a v tichosti se trápí. Přitom problémy se stárnoucími intimními partiemi mají negativní dopad na každodenní život. Opravdu je nutné skončit s koníčky či milostným životem, jakmile se objeví první problémy stárnoucích partií, zvláště pak ochablým pánevním dnem?
Bez skalpelu a bolesti? Jde to!
Stejně jako s naprostou samozřejmostí přistupujeme k boji s vráskami, měla by být i prevence či léčba problémů stárnoucích intimních partií zcela běžnou součástí života. Ruku v ruce s tímto problémem nejde ale pouze ochablé pánevní dno či inkontinence, které jsou pravděpodobně nejznámějšími projevy, ale také ztráta či oslabení sexuálního prožitku a vaginální suchost. Důležité je si také uvědomit, že tyto problémy se nemusejí objevovat pouze u žen v souvislosti s menopauzou či obdobím po porodu.
Tip: Moderní medicína zná ovšem i neinvazivní metody, jako je například ošetření EMSELLA, které přináší optimální výsledek v podobě:
- Řešení stresové inkontinence.
- Zlepšení sexuální dysfunkce u mužů i žen.
- Posílení svalů pánevního dna po porodu či v menopauze.
- Zpevněním svalů pánevního dna můžete podpořit snahu o početí.
Co znamená, když se řekne dysfunkce pánevního dna?
Do skupiny dysfunkcí pánevního dna řadíme především stresovou inkontinenci, nechtěný únik stolice a další močové či střevní potíže, sestup pánevních orgánů a v neposlední řadě také některé sexuologické potíže, se kterými se během života potýká přibližně čtvrtina žen. Řada z nich musí podstoupit operativní řešení.
Ze všech těchto důvodů je proto prevence či následná léčba potíží velice důležitá.
- Cvičení pánevního dna během těhotenství může snížit výskyt poporodní inkontinence.
- Redukce hmotnosti má vliv zvláště na snížení stupně inkontinence.
- Životní styl zásadním způsobem ovlivňuje celou řadu procesů, jako jsou problémy spojené s dysfunkcí pánevního dna. Věděli jste například, že sladké nápoje napomáhají vzniku urgentní i stresové močové inkontinence, těžká fyzická práce se může podílet na vzniku sestupu pánevních orgánů nebo že nedostatek vitaminu D je spojen se slabším svalstvem pánevního dna po porodu?
Jak problém řešit?
Hlavním preventivním krokem je zvládnutí pravidelného a důsledného cvičení pánevního dna v jakémkoli věku s přihlédnutím ke zdravotnímu stavu a fyzickým možnostem. Vedle toho existuje celá řada operativních zákroků, které ovšem v některých případech vyžadují delší rekonvalescenci a nesou s sebou možná zdravotní rizika. Existují ovšem i neinvazivní moderní způsoby léčby, jako je ošetření EMSELLA.

Moderní medicína zná i neinvazivní metody, jako je například ošetření EMSELLA, které přinášejí optimální výsledek
Co je EMSELLA?
EMSELLA je neinvazivní léčba inkontinence, sexuální dysfunkce u mužů i žen či řešení poporodních obtíží. Ošetření EMSELLA je vlastně speciální křeslo, které vysílá intenzivní elektromagnetickou energii do hlubokých svalů pánevního dna. Jejich stimulací dochází k posílení a obnovení neuromuskulární kontroly, což je důležité pro řešení problémů spojených se stresovou inkontinencí, ale i poporodními a menopauzálními poruchami či sexuální dysfunkcí u mužů i žen.
Tisíce supramaximálních kontrakcí svalů pánevního dna během jediného ošetření, při němž budete oblečení komfortně sedět v křesle EMSELLA. Finální výsledky se dostavují již po šesti třicetiminutových ošetřeních.

EMSELLA je neinvazivní léčba inkontinence, sexuální dysfunkce u mužů i žen či řešení poporodních obtíží
Tip: EMSELLA je také vhodná před otěhotněním jako příprava na početí.
První výsledky můžete pocítit již po prvním ošetření a budou se dále zlepšovat během následujících několika týdnů. Klinické studie ukazují, že u většiny pacientů přetrvávají pozitivní výsledky ještě šest měsíců po sérii ošetření. Během tohoto půl roku je vhodné absolvovat kontrolu u lékaře a případně si nechat doporučit další navazující léčbu.
Ošetření je neinvazivní, nebolestivé, není potřeba použít žádnou anestezii. Následná rekonvalescence také neznamená žádná zvláštní omezení. Po ošetření odcházíte okamžitě domů.

EMSELLA je také vhodná před otěhotněním jako příprava na početí
Ošetření EMSELLA je ideální kombinovat s dalšími výkony plastické gynekologie či dermatologie, jako je například G-Set laser, Protége Intima či aplikace kyseliny hyaluronové. Například jednoduché laserové ošetření G-Set zpevní pochvu, zabrání poklesu dělohy, vyléčí stresovou inkontinenci a jako příjemný bonus zlepší sexuální prožitek.
Inkontinence aneb Za vším hledej…
Za nejčastější příčinu samovolného úniku moči bývá považováno právě ochablé pánevní dno například po porodu, v důsledku sedavého zaměstnání a u mužů může být také varovným signálem nastupujících problémů s prostatou. Většina pacientů se za tento zdravotní problém stydí, nechtějí si přiznat možné důsledky ignorování a návštěvu lékaře odkládají na dobu, kdy už je spíše pět minut po dvanácté. Díky včasné diagnóze a vhodné léčbě se ovšem tento nepříjemný problém dá úspěšně řešit.
Dosavadní osvěta, která na toto téma ve společnosti panuje, nabízí většinou jen hygienická řešení. Ta sice umožňují důstojné fungování, ale…

Díky včasné diagnóze a vhodné léčbě se ovšem nepříjemné problémy s povoleným pánevním dnem dají úspěšně řešit
Je to skutečně inkontinence?
Psychika je mocná čarodějka a možná při čtení těchto řádků pociťujete nutkavou potřebu si odběhnout. Ne všechny návštěvy toalety ovšem musejí značit problémy s inkontinencí. Pokud alespoň na jednu z níže položených otázek odpovíte ANO, měli byste vyhledat odborníka.
- Trápí vás únik moči při smíchu, kýchání či zvednutí těžšího předmětu?
- Máte obtíže s močením či během něj pociťujete bolest?
- Máte vlhké či mokré spodní prádlo?
- Pociťujete často nutkavý pocit dojít si na toaletu, který nemůžete dlouho vydržet?
- Chodíte na toaletu často, a to i během noci?
Není třeba trápit se potížemi, které lze v dnešní době již snadno odstranit.
Lotyši berou prvenství. Němci se za inkontinenci stydí. Jak jsou na tom Češi?
Je zajímavé, že inkontinence trápí nejčastěji Lotyše. V těsném závěsu, zhruba o dvě procenta méně populace, jsou země jako Finsko, Slovinsko, Německo, Turecko, Island, Portugalsko či Irsko. Ke zdravým národům v tomto ohledu patří dle ČSÚ obyvatelé Kypru či Rumunska, kde inkontinence trápí pouze kolem 1,5 procenta lidí. Přestože Česko neatakuje přední příčky, spadá bohužel ke státům, jejichž počet nemocných narůstá.
Zajímavým demografickým faktem je, že Němci považují většinou problém s nechtěným únikem moči za společenské tabu, které neradi přiznávají, a tak raději v tichosti trpí. Španělé jsou naopak národem, který se nebojí o svých problémech mluvit, a to ani se svými intimními partnery. Češi jsou pak národem vynalézavým a uzavřeným. Problémy s inkontinencí většina Čechů nese velmi těžce, o svém problému mlčí a patří k těm, kdo tento problém řeší po svém – například s sebou nosí náhradní spodní prádlo, do kterého vkládají toaletní papír. Problémy s inkontinencí Češi velmi často řeší utlumením společenských vazeb, sportovních aktivit a uzavřením se v domácím prostředí. Přitom stačí tak málo…