Článek
Telemedicína zajišťuje zprostředkování lékařské péče na dálku v okamžiku, kdy ji potřebujete. Horečka, bolení bříška u dětí nebo alergická reakce vás tak už nikdy a nikde nezaskočí. Spojte se s lékařem na dálku prostřednictvím plně zabezpečeného videohovoru nebo chatu a poraďte se, jak postupovat. V rámci aplikace MEDDI app vám lékař nejen poskytne konzultaci, ale doporučí vám také další postup nebo návštěvu odborníka, navrhne medikaci, vystaví eRecept a plnohodnotnou lékařskou zprávu. A to vše, ať jste kdekoliv, třeba i na dovolené v zahraničí. MEDDI app v současné době garantuje spojení s lékařem do 30 minut, průměrná odezva je ale pouhých šest minut.
Tip: Stáhněte si aplikaci zcela zdarma a mějte ji doslova na dosah ruky pro případ, kdy se potřebujete spojit s lékařem hned. Funguje 24/7 a jednou za rok můžete využít bezplatnou službu pohotovosti a lékaře. V případě potřeby vá m lékař zašle eRecept, a to v rámci celé Evropy.
Co přesně si pod pojmem telemedicína představit?
Jde o poradnu s lékařem a zasílání receptu či neschopenky nebo lze od telemedicíny očekávat více? Světová zdravotnická organizace definuje telemedicínu jako souhrn informačních a komunikačních technologií využívaných ke zprostředkování zdravotnických aktivit a služeb na dálku za účelem podpory zdraví, prevence a poskytování zdravotní péče.
Telemedicína v sobě skrývá celou řadu běžných úkonů jako telefonickou konzultaci pacienta s lékařem a doporučení dalšího postupu, zasílání eReceptu nebo vystavení lékařské zprávy. Vývoj ale nikdy nestojí a inovace přicházejí doslova s každým dnem. Telemedicína tak dnes umožňuje sdílet data z diagnostických přístrojů mezi různými lékařskými zařízeními nebo měřit i monitorovat zdravotní hodnoty na dálku. Komunikaci s lékařem na dálku velmi ocení dlouhodobě a chronicky nemocní pacienti, kterým telemedicína umožňuje některé aspekty léčby řešit online.
Vznikají proto speciální verze aplikace uzpůsobené potřebám takových pacientů, jako MEDDI Diabetes pro pacienty s cukrovkou nebo MOU MEDDI pro pacienty Masarykova onkologického ústavu. V Ústavu pro matku a dítě v pražském Podolí se v současné době zase testuje aplikace MEDDI BABY určená pro nastávající maminky.

Aplikace MEDDI umožňuje bezpečné spojení pacienta a lékaře, které je šifrované na obou stranách komunikace. K online konzultaci stačí mobilní telefon, tablet nebo počítač
Bez potřeby návštěvy ordinace
Kromě naléhavých situací vám telemedicína také umožňuje vyřizovat administrativní úkony bez potřeby návštěvy ordinace. A to ušetří čas jak vám, tak vašemu lékaři a sestřičkám. V aplikaci si také můžete ukládat veškerou zdravotní dokumentaci a podle vlastního výběru ji v případě potřeby sdílet s vybranými lékaři. V rámci jedné aplikace také můžete spravovat zdravotní stav vašich dětí nebo celé rodiny. Stačí si zvolit předplatné MEDDI Elite Family, které platí pro celou rodinu a nabízí neomezený počet konzultací s lékařem.

MEDDI: Získejte čas na to podstatné!Video: meddi.com
Komunikujte s lékařem bezpečně
Digitalizace zdravotnictví a využívání telemedicíny mohou urychlit a výrazně zjednodušit proces poskytování zdravotní péče. Vzhledem k citlivosti přenášených údajů je ale zásadní bezpečnost a ochrana soukromí. Je to právě aplikace MEDDI app, která vám umožňuje bezpečné spojení. Komunikace běží na vlastním unikátním softwaru firmy a je na obou stranách šifrovaná. Tak pouze pacient a lékař vědí, jaké informace si sdělují. Aplikace funguje na mobilních telefonech, tabletech nebo počítačích.
Věděli jste, že…?
Podle studie, která vyšla v americkém časopise The Harvard Gazette, zabere průměrná návštěva lékaře 84 minut, ale pouze 20 minut trvá vlastní lékařská prohlídka nebo konzultace. Většinu času tvoří čekání, vyplňování nejrůznějších dotazníků a formulářů a jednání s administrativním personálem. K tomu se navíc musí připočíst doba strávená na cestě. Až 30 procent osobních návštěv u lékaře není nutných a potřebné záležitosti je možné vyřídit i na dálku přes zabezpečený videohovor nebo chat.

Až 30 procent osobních návštěv u lékaře není nutných a potřebné záležitosti je možné vyřídit i na dálku přes zabezpečený videohovor nebo chat
MEDDI BioScan: Krevní tlak vám spolehlivě změří mobilní telefon
Součástí aplikace MEDDI app je unikátní funkce MEDDI BioScan, která dokáže uživateli přes kameru ve smartphonu změřit krevní tlak a další zdravotní hodnoty, jako je tepová a dechová frekvence, krevní obsah kyslíku v krvi nebo pět úrovní duševního stresu. Měření pomocí funkce MEDDI BioScan trvá jednu minutu a poskytuje stejně přesná data, jako když si člověk krevní tlak měří doma sám pomocí běžného tlakoměru, jen k tomu stačí běžný mobilní telefon s kamerou.
Neinvazivní měření probíhá velmi jednoduše. Stačí na sebe po dobu jedné minuty namířit fotoaparát chytrého telefonu. Unikátní technologie analyzuje video obraz obličeje a s pomocí umělé inteligence a algoritmů hlubokého učení z nasnímaných signálů uvedené parametry stanoví. V případě nedostatku světla je nabídnuto alternativní měření, které probíhá tak, že uživatel přiloží bříško prstu na zadní kameru chytrého telefonu a signál je snímán z něho.

MEDDI BioScan dokáže uživateli přes kameru ve smartphonu změřit pět úrovní duševního stresu, tepovou a dechovou frekvenci, krevní tlak i obsah kyslíku v krvi
Vysoký krevní tlak patří mezi civilizační onemocnění a počet osob s touto diagnózou neustále roste. Jen v České republice trpí hypertenzí (vysokým krevním tlakem) přibližně třetina obyvatel ve věkové skupině 25 až 60 let. U starších lidí toto číslo ještě narůstá. U devadesáti procent hypertoniků je za tuto diagnózu zodpovědný kromě dědičné predispozice především nezdravý životní styl. Základem léčby jsou u všech pacientů režimová opatření. U většiny nemocných je však k dosažení normálních hodnot krevního tlaku potřebná také medikamentózní léčba, a hlavně pravidelná měření, což právě MEDDI BioScan výrazně zjednodušuje.
Aplikace MEDDI app se rychle rozrůstá za hranice České republiky. V současné době funguje také na Slovensku, v Maďarsku nebo v Latinské Americe, kde aplikaci využívají stovky tisíc pacientů a tisíce lékařů. Jak již bylo řečeno, vývoj nikdy nestojí, a tak brzy nalezneme MEDDI app také v dalších zemích, a hlavně přibydou nové funkce jako například možnost měřit si s pomocí BioScan také hodnotu cukru v krvi.

Aplikace MEDDI přináší revoluci ve zdravotnictví