Článek
V DNEŠNÍM DÍLE SE MIMO JINÉ DOZVÍTE:
- Proč fotí Angela raději venku než v ateliéru (5:59)
- Jak jsou na tom s pronajímáním fotografů posluchači (17:07)
- S kým se nejlépe učí rodinná a sportovní fotografie (25:02)
- Platí, že muži většinou před objektivem trpí? (28:05)
Angela vystudovala počítačovou grafiku, ale po pár letech práce v oboru i mimo něj pocítila chuť se posunout jinam a vyzkoušet focení. Nejdříve fotila krajinky, ale po narození syna chtěla zachytit prchavé okamžiky vlastního potomka, proto se začala více zajímat o focení miminek a rodin.
Trvalo, než si našla svůj styl, naučila se pracovat s lidmi a nakoupila nutnou techniku. Dnes ale už objektivem zachycuje lidi a jejich emoce přirozené a opravdové. Přesně tak, jak si na začátku vysnila. Inspirací jí byla především zahraniční fotografická scéna a potřebné vzdělávání doháněla po večerech on-line.
Za největší nevýhodu strojeného focení považuje nepřirozenost, kterou z takových fotografií vnímá. Proto se rozhodla jít na to jinak, a své zákazníky nejdříve poznat pomocí dotazníku. Poté je fotí v přirozeném pohybu i při běžných činnostech, třeba u nich doma nebo v jejich oblíbeném parku. Z fotografií Angely tak lze cítit skutečné emoce a přirozenost.
Párové focení probíhá pod režií Angely v intimnější atmosféře, s dětmi je to energičtější a více nevyzpytatelné. Na snímky ale nikdy nespěchá a snaží se nejdříve s klienty, ať už s těmi dospělými, nebo dětskými, sblížit a vzájemně se poznat. Výsledkem jsou osobité fotografie plné lehkosti a něhy.
Vydejte se na společnou cestu po stopách maminky a fotografky Angely v novém díle podcastu Terezy Rakoušové. Celý díl si pusťte v audio přehrávači v úvodu článku.