Hlavní obsah

Nechce se vám pořád přezouvat? O celoročních pneumatikách z dlouhodobých zkušeností

Na podzim přezout na zimní, na jaře na letní pneumatiky je mantra, které se drží spousta českých řidičů. Jenže klima se mění, zimy přestávají být tak krušné a také technologie pneumatik jde rapidně dopředu, takže celoroční obutí může být zajímavé pro čím dál víc řidičů. Jak se na nich jezdí, vypráví Anis Stitou z dlouhodobých zkušeností.

Článek

Celý život jsem, jako spousta motoristů, vždycky na jaře a na podzim přezouval ze zimních na letní pneumatiky a naopak, protože jsem ty celoroční viděl jako kompromis, který mi nedokáže nabídnout to nejlepší v letních i skutečně zimních podmínkách. A také proto, že to tak dělá můj táta.

Jenže před dvěma lety jsem na své auto, se kterým nenajezdím velké porce kilometrů a po rozsolených zimních silnicích s ním nechci jezdit vůbec, pořídil pneumatiky celoroční. A také jsem si všiml, že sem tam nějaké auto, které dostanu na týdenní test, je na celoročních pneumatikách.

Zadní mlhovky můžou i škodit. Používání osvětlení přitom není věda

Podcasty a pořady

Přesto jsem toho na nich moc nenajezdil, a tak jsem se zeptal Anise Stitou, který s nimi má dlouholeté zkušenosti. V podstatě svým soukromým autem nejezdí na ničem jiném už mnoho let a říká, že velké kompromisy jsou věcí dávné minulosti – nebo věcí chybné volby pneumatik.

V novém díle podcastu Po asfaltu se dozvíte, proč si myslí, že celoroční pneumatiky by byly vhodné pro mnohem větší podíl českých řidičů, než jaký na nich aktuálně jezdí, a že podle něj nejsou jen pro ty, kteří v zimě vyjedou jen občas.

Po asfaltu

Život na čtyřech kolech a chování za volantem očima člověka, pro kterého je řízení vším. Poslouchejte na Podcasty.cz, Spotify nebo Apple Podcasts.

Související články

Výběr článků

Načítám