Článek
Jako každý rok se do Monaka sjeli milovníci jachet, aby spatřili novinky uplynulé sezony. Celkem 125 plavidel, z nichž více než třetina si odbyla světovou premiéru, se utkalo v několika soutěžních kategoriích. Podívejte se, co bylo letos v Monaku k vidění.
Přes sto metrů dlouhá jachta TIS
Se 111 metry patřila jachta TIS od firmy Lurssen k těm vůbec největším na letošním ročníku.
Zobrazit příspěvek na InstagramuTIS by @luerssenyachts @winchdesign_wd | Winner of the MYS Interior Award 🏆
Příspěvek sdílený Monaco Yacht Show Official (@monacoyachtshow_official), Zář 25, 2019 v 1:36 PDT
Jen namátkou - venkovní a vnitřní kino, prosklený výtah, sametové sedačky, devět luxusních kajut a každá v jiném stylu podle světových kultur. Naprostou samozřejmostí je posilovna či lázně. Pokud byste na takové jachtě rádi pár dní strávili, vězte, že je to možné. TIS je totiž nabízena také k charterovým plavbám.
Pětipatrový luxus
Devětasedmdesát metrů a pět pater. To jsou proporce jachty s názvem #135. Ačkoliv není možné si ji pronajmout a podle majitelů není ani na prodej, za obdiv rozhodně stojí. Na palubě totiž ukrývá po obou stranách „pláž”, ze které je možný přístup do vody.
V pěti kajutách najde útočiště celkem 12 hostů, o které se postará 29 členů posádky.
Sunset lights paint with golden reflections the 79m #CRN M/Y 135 at the Monaco Yacht Show.#MYS2019 @mys_monaco #MadeByYouWithOurOwnHand. pic.twitter.com/t4F7TdmW1B
— CRN Yachts (@CRN_Shipyard) September 29, 2019
Hyperion
Není to nejnovější kousek v nizozemské flotile Royal Huisman, pořád však patří k těm nejobdivuhodnějším jachtám vůbec. Hyperion kombinuje prvky klasického umění s těmi moderními, které pocházejí z rukou německých návrhářů.
Vaše může být za cenu atakující 13 milionů eur, tedy 350 milionů korun. Přesto se jachta pro šest hostů a osm členů posádky na trhu zřejmě neohřeje dlouho.
Power Up : Team Work 💨🌞Hyperion @royalhuisman #royalhuisman #regatta @americascup #bermuda #yacht #superyacht #sailingyacht #yachting pic.twitter.com/OUfZuP3ya0
— Christopher Scholey (@scholeyphotos) 5. července 2017
Přepych, kam se podíváš
Kromě luxusních jachet bylo v Monaku k vidění mnoho doplňků, které k plavidlům patří. Ať už je řeč o ponorkách, člunech či dokovacích stanicích pro vodní skútry, vesměs se jednalo o luxusní kousky pro movité majitele a obdivovatele jachet.
Kromě honosných plavidel však byly k vidění také moderní drobnosti. Populární je například prkno poháněné elektromotorem, které se vznáší nad vlnami a je řízeno pomocí dálkového ovládání či potápěčský chronometr, se kterým se dobrodruzi mohou ponořit do hloubky až 300 metrů. Pochopitelně ani hodinkám nechybí luxusní vybavení a jejich cena začíná na osmi tisících eur (215 tisíc korun).
Dalo by se říct, že luxus tak byl v Monaku na každém rohu, v poslední době však už i vyznavači přepychu myslí na důsledky svých koníčků a obecně je trendem vyzdvihování ekologie a šetrné chování k přírodě.