Článek
Jednatřicetiletý Pronin byl do galerie přijat těsně před vyhlášením karantény jako správce. Po uzavření galerie však měl zůstat doma, což nehodlal dopustit. Domluvil se tak s vedením, aby mohl v galerii přečkat karanténu a nadále se věnovat umění.
„Dostal jsem ten nápad těsně poté, co mě přijali. Je tady spousta důležitých a vzácných maleb a někdo je musí chránit,” říká Pronin, jenž má v galerii improvizovaný domov.
Cvičení nesmí chybět
Nechybí provizorní kuchyňka a po probuzení v posteli na zemi se každé ráno Pronin pořádně protáhne a zacvičí si, aby se udržoval i ve fyzické pohodě. „Během dne hodně maluji, teď zrovna Puškina, mám za sebou už i pohled z venku na galerii,” popsal svoje dny umělec.
Takhle přežívají karanténu boháči
Narozdíl od ostatních milovníků umění, kteří jsou zavření ve svých bytech a domech, nemusí obdivovat díla třeba prostřednictvím internetu, ale může se kochat každý den od rána do večera v galerii, která otevřela už v roce 1902.
Galerie v Rusku patří k objektům, které musely být v rámci opatření proti šířící se pandemii nového koronaviru uzavřeny. Současné opatření platí nejméně do konce dubna.