Článek
Společnost, která produkuje zhruba 150 000 lahví vína, zároveň zvítězila i v kategorii středních vinařství s roční produkcí do 250 tisíc litrů. V kategorii malé vinařství do 50 tisíc litrů uspělo vinařství Salabka, které jako jediný zástupce z Čech prokázalo, že lze při nekompromisním přístupu k révě i vínu dosahovat výjimečných výsledků i mimo jižní Moravu.
V kategorii velké vinařství nad 250 tisíc litrů roční produkce se hodnoticí komisi stejně jako loni nejvíce líbilo vinařství Lahofer.
Vítězné vinařství bylo založeno v roce 1999. Od roku 2012 je jeho sídlo nad Pavlovem na téměř magickém místě na vrcholu vinice U Božích muk. Jde o jedno z nejvíce navštěvovaných míst na Pálavě a pohledy přes vinohrad na kopec se zříceninou jsou skoro jako z vinařského snu.
Slámové víno je delikatesa, která vyžaduje maximální péči
Hrozny pěstují na třiceti hektarech také v katastru Mikulova a Sedlece. Od počátku si vinařství vytyčilo za cíl dát ochutnat zájemcům Mikulovsko prostřednictvím vín. A to víny plnými, minerálními, která v maximální míře dokážou čerpat ze zdejšího klimatu a unikátního vápencového podloží.
Zaměřují se na Ryzlink rýnský, Pinot Gris, Pinot Blanc a Sauvignon. I jejich merlot je mezi milovníky modrých odrůd vyhledávanou lahůdkou.
„Naší filozofií je šetrné zacházení s vinicemi a respekt a ohleduplný přístup k přírodě. To a jedinečný pálavský terroir nám pomáhají vyrábět vína charakteristická svou hlubokou mineralitou a kořenitostí. Ocenění nejen našich vín, ale i toho, jak k nim přistupujeme a pracujeme ve vinařství, nás nesmírně těší, ale i zavazuje do dalších let,“ uvedl Roman Frič, obchodní ředitel z vítězného vinařství.
Přímo v provozech navštívila odborná komise devět vinařství, která postoupila do finále. Zde posoudila, jak plní nastavená kritéria a hlavně jak naplňují hlavní myšlenku soutěže, tedy aby dlouhodobě převyšovala běžnou praxi v oboru a posouvala ho stále kupředu.
Může se vám hodit na Firmy.cz: