Článek
Ačkoliv se nabízí myšlenka, že se výrobce inspiroval v dobách pandemie covidu-19, realita je jiná. Vývoj sluchátek začal už před šesti lety, tedy dávno před vypuknutím celosvětového šílenství. Proti covidu navíc filtry člověka oficiálně neochrání.
V balení by však měl být pro všechny případy také přídavný díl pro případ nutnosti zakrytí dýchacích cest na veřejných místech či přídavný kryt obličeje FFP2.
„Na rozdíl od obličejových masek dodává naše zařízení pomocí vysoce výkonných filtrů a dvou miniaturních vzduchových čerpadel proud čerstvého vzduchu, aniž by došlo ke kontaktu s obličejem,“ uvedl v tiskové zprávě Jake Dyson.
Po roce od představení produktu je jasné, že na pulty obchodů se sluchátka s čističkou vzduchu dostanou v březnu příštího roku. Jejich cena byla stanovena předběžně na 749 liber, tedy v přepočtu na 21 tisíc korun, což je například o pět tisíc víc než model AirPods Max od společnosti Apple.
Za tuto cenu však zákazník může očekávat i možnost využívat v chytrém telefonu aplikaci, která sama upozorní na nutnost výměny filtru, což by měl člověk zvládnout i bez pomoci specializovaného servisu. K dispozici je i možnost ovládat ekvalizér či nastavovat intenzitu filtrování vzduchu.
Kdo bude cílovou skupinou futuristických sluchátek, není zatím zcela zřejmé. Kromě milovníků technologií by to v budoucnu mohli být třeba dělníci pracující v prašném prostředí. Sluchátka totiž nabízejí i aktivní potlačení okolního hluku, což zaručuje věrné podání zvuku.
Anketa
Jde to i bez kabelů. Jaká sluchátka vybrat?
Mohlo by se hodit na Zboží.cz: Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, Herní sluchátka