Článek
Jakkoli by člověk čekal, že Minnick posiluje většinu svého života, opak je pravdou. S touto formou aktivity začal až v pokročilém věku a certifikaci osobního trenéra si pak od National Academy of Sports Medicine vysloužil v 73 letech.
Aktuálně pracuje v posilovně Gold’s Gym v Austinu, kde ho zaměstnali poté, co byl odmítnut ve dvou jiných posilovnách. „Chtěl jsem dělat něco, kde budu mít pocit, že někomu pomáhám,“ řekl Guinnessově knize rekordů s tím, že díky práci fitness trenéra našel po smrti manželky novou energii do života.
V posilovně vede jak individuální, tak skupinové lekce. Ačkoliv má i několik mladších klientů, většina má přes 50 a tím úplně nejstarším je pětadevadesátník.
„Bylo snadné ho najmout, jsem rád, že se u nás ukázal,“ uvedl manažer posilovny Aaron Gillum, podle kterého tvoří lidé nad 50 let zhruba 15 až 20 procent klientely.
Nepije alkohol a neužívá žádné léky
Minnick se domnívá, že tzv. generace baby boomu, tedy lidé narození zhruba mezi lety 1946 a 1964, není v ideální kondici. Těmto lidem se však snaží pomoci a skutečnost, že sám začal se cvičením velmi pozdě, je pro ně podle něj motivující.
Jedním z klientů, kterým razantně pomohl, byla pacientka s rakovinou, jež utrpěla mrtvici a byla účastníkem vážné dopravní nehody. Pracoval s ní přes dva roky, aby ji dostal do stavu, kdy se dokázala postavit ze sedu.
„Byli jsme obdařeni tělem, kterému nikdy nedokážeme přijít na kloub. Je zázrak, že jsme něčeho takového schopní - naše těla jsou neskutečná,“ sdělil Minnick, který se kromě posilování rovněž snaží jíst co nejzdravěji, nepije alkohol a neužívá žádné léky.
„Jsem zdravý a doufám, že budu moct ještě nějakou chvíli pokračovat. Neskončím jen proto, že jsem starý,“ uzavřel.