Článek
Míra Sparksovy trpělivosti přetekla, když jeden z jeho kolegů udělal fotku, která vyvolala velkou pozornost na Facebooku. Uřekl se, že on by to dokázal také a lépe – a známý se s ním hned vsadil, že to by tedy nedovedl. A zdálo se, že první fotka Sparksovi úspěch nepřinese.
„Zpočátku se mi moc nevedlo. Moc se na ni neklikalo. Zaujala až po měsíci a pak všechno začalo dávat smysl,“ vzpomínal Australan podle webu news.com.au. Od té doby se jeho hobby stalo zaměstnáním na plný úvazek, díky němuž Sparks cestuje do odlehlých a krásných míst, jako jsou Whitsundays v Tasmánii na jihu Austrálie nebo hory na Novém Zélandu.
Pomocí webu prodává své fotografie po celém světě, a také vede kurzy pro amatérské fotografy. Přiznává ale, že v tom sehrálo svou roli i jeho okolí: „Nikdy jsem si moc nevěřil. Přátelé a rodina mne do toho tlačili.“
Přednost dává krajině
Nefotí děti ani zvířata – jeho pozornost vyvolává hlavně krajina. „Zkoušel jsem portréty a tak, ale neměl jsem to moc rád. Můžete udělat dokonalou fotku. Jenže lidem se ani pak nelíbí, jak vypadají,“ vysvětlil své zaměření.
Pobyt v přírodě považuje za nejkrásnější část své práce. Zvlášť miluje výpravy do Lamingtonského národního parku v australském Queenslandu, kde lze najít asi pět stovek vodopádů, nebo do hor na Novém Zélandu zářících podzimními barvami.
Může se Vám hodit na službě Firmy.cz:
„Mám sklon dělat většinu velkých rozhodnutí sám. Zjistil jsem, že nejlepší cestou je učit se z vlastních chyb a podobných věcí,“ řekl. Fotí převážně na aparát z roku 1992, kdy byl digitál ještě vzdálenou budoucností. Nepoužívá počítačové programy ani filtry – dává prý přednost „autentickému“ pocitu. Na některé jeho snímky se můžete podívat zde.