Článek
Carmen se podle serveru Crónica Balear narodila na Štědrý den v roce 1944 ve španělské Melille. Vyrůstala ve velké rodině a v dětství trávila hodně času se svými marockými přáteli.
Touha po tetování se v ní poprvé zrodila ve 14 letech, kdy se zúčastnila severoafrické svatby, kde zahlédla kresby hennou na kůži některých z tamních žen.
Tetování jí však otec zakázal. Nakonec trvalo dlouhých 64 let, než si své přání splnila. Bradu jí tak nyní zdobí půlměsíc - symbol, jenž ji prý „inspiruje k růstu a k tomu být dobrým člověkem, který pomáhá druhým“.
Další tetování si podle svých slov nechá zhotovit nad obočí. Nad levým bude „Carmen“ a nad pravým „Navas“ - prý aby se nemusela neustále ptát na své jméno, až bude trpět Alzheimerovou chorobou, vtipkuje usměvavá Španělka, která se k tomuto kroku odhodlala po smrti svého manžela.
Nikdy není pozdě
Potetovat se nechala ve studiu Redrum tattoo v obci Rincón de la Victoria v Andalusii, kam ve svých 81 letech poprvé zavítal i nyní devětaosmdesátiletý Juan Alcalde. Na svoji hruď a rameno si tehdy nechal vyobrazit portrét své zesnulé ženy, svých dětí a psa.
„Když ji (manželku) chci vidět, nemusím hledat její fotku, stačí se podívat do zrcadla,“ vysvětluje Juan, který se narodil v Alžírsku ještě v době, kdy tato země patřila Francii. Do Španělska se odstěhoval až v důchodu a tetování ho do té doby prý nikdy nepřitahovalo.
„Až odejdu, budu je mít všechny u sebe,“ vysvětluje čiperný stařík důvod, proč tetovací salon v pokročilém věku vyhledal.
Jak Carmen, tak Juana tetoval tatér Luis Solano, jenž má z dvojice velkou radost. Podle jeho slov boří zavedené stereotypy a společně lidem ukazují, že nikdy není pozdě.
Američanka se od svých 80 let každé desetiletí tetuje
Může se vám hodit na Firmy.cz: Tetovací a piercing salóny