Článek
„Dubaj je známá tím, že určuje trendy. Řekli jsme si tedy: proč neudělat něco, co se vymyká? Pokud vím, tak jsme dosud prvním barem s gurmánskou vodou. V nabídce máme 30 druhů, které jsou zhotoveny pomocí jediného systému - to nás dělá jedinečnými,“ uvedla pro agenturu Reuters ředitelka podniku Roia Jabariová.
Nejlepší bar v Asii obhájil své prvenství potřetí v řadě
Vody, které v baru nabízí, přitom původně pocházejí z kohoutku. Jak uvádí agentura AP, kohoutková voda v Dubaji splňuje podle tamní vlády mezinárodní standardy a je pro účely konzumace bezpečná. Mnoho obyvatel města však i přesto preferuje balenou vodu.
To, v čem jsou vody v Aqua Water Baru unikátní a co je dělá „labužnickými“, tkví podle Jabariové ve filtračním systému, který používají. „Většina filtračních systémů vám udělá buď perlivou, či neperlivou vodu. Tady si můžete navíc nadávkovat minerály a vyrobit tak svoji vlastní vodu se speciální příchutí,“ vysvětlila.
Chtějí propagovat udržitelnost
„Nepřinášíme nic nového. Po světě se už roky prodávají různé značky vod, takže v tomto ohledu nejde o nic unikátního. My to ale děláme udržitelně. Lidem poskytujeme vysoce mineralizovanou vodu přímo z kohoutku, takže se nemusí starat o plýtvání a uhlíkovou stopu způsobenou přepravou vody po celém světě,“ dodala.
Právě propagace udržitelnosti je hlavním cílem podniku, v němž si návštěvníci mohou jakoukoliv vodou z nabídky za v přepočtu 20 korun/litr rovněž naplnit své vlastní lahve. „Jedna z věcí, kterou nemůžu vystát, je, když vidím lidi procházet se s plastovými lahvemi v ruce,“ svěřila se agentuře AP Jabariová.
Bar začal s provozem začátkem června a ve své nabídce má celkem 30 druhů vod. „Naši vodní someliéři navrhli nápoje tak, aby vyhovovali vašim potřebám a náladě,“ tvrdí ředitelka.
Jedním z nabízených produktů nese jméno Circuits a díky vysokému podílu hořčíku a vápníku má být ideálním nápojem po tréninku. Runners Heaven pak disponuje vysokým obsahem sodíku a draslíku a je vhodný pro aktivní běžce. Kromě speciálních vod má podnik v menu rovněž mocktaily. Jeden případné zájemce vyjde na 35 dirhamů (přes 200 korun).