Článek
V letních měsících, kdy se svatby hojně konají, dostávají květiny kvůli horku dost zabrat. Na konci dne už pak nemusí na fotografiích vypadat čerstvě.
„Pokud nevěsta investuje svou kreativitu a čas k vytvoření květinové brány, měla by jí sloužit celý den, nejen na samotný obřad,“ vysvětluje majitelka půjčovny květinových bran Naďa Rehová, která přišla právě s konceptem umělých květin. Ty nejkrásnější a nejkvalitnější hledá po celém světě.
„Má to samozřejmě finanční výhody, nevěstě to ušetří obrovskou částku ze svatebního rozpočtu a zároveň jí brána vydrží. Dá pak kamkoliv přenést. Může sloužit jako fotokoutek, výzdoba sweet baru, stolů…,“ vyjmenovává Rehová s tím, že cena za pronájem je fixní.
Svatební šaty francouzské aristokratky ve znamení královské elegance
Růže jsou už out
Brány mají nejrůznější tvary a jsou plně zdobené. Nazdobit jednu trvá několik hodin. Nevěsty si mohou vybírat z nepřeberného množství barev, kombinací květů s například zeleným základem, fantazii se meze nekladou, každá brána je dělaná na míru.
„Loni jsme dělali brány hlavně bílé, ale už jsme se setkali i s kombinací barev, jako je bílo-černá,“ usmívá se Rehová s tím, že růže už nejsou dávno oblíbenou květinou. Mnohem více se nevěsty snaží přiblížit přírodě a nechávají si zdobit brány lučním kvítím. Záleží ale i na ročním období, kdy se svatba koná.
Umělé květy nevoní
Zatím se majitelka firmy nesetkala s požadavkem, aby slavobrána i voněla, ale přiznává, že velmi často spolupracuje s floristy. Některé nevěsty nechávají vložit do brány i květy živé.
Instalace brány trvá deset minut. Je možnost nechat si ji dovézt a nainstalovat, ale Rehová tvrdí, že dospělý člověk zvládne slavobránu sestavit dle návodu sám.