Článek
Se starou budovou vznikl urbanisticky i provozně provázaný celek. Nový dům se čtrnácti bytovými jednotkami poskytuje minimální, ale přiměřeně důstojné podmínky pro bydlení nájemníků v různých životních situacích.
Díky decentní modelaci původního terénu mají obyvatelé k dispozici také pohodlné bezprostřední okolí. Modelace zároveň pomohla zadržovat dešťovou vodu na pozemku. Dům je posazen na sníženou východní hranici pozemku a s pomocí zídky zde vytváří nízkou terénní terasu dobře využitelnou pro zahrádky přízemních jednotek.
Všechny bytové jednotky jsou orientovány vstupem a koupelnami do dvora a obytnými místnostmi na jihovýchod, do volné příměstské krajiny. Rozhraní mezi dvorem a byty řeší pavlač, která pomáhá provázat nový dům s dvorem a s původním domem.
V domě nechybí střešní terasy
Byty v přízemí jsou přístupné přímo ze snížené úrovně terénu, v patře pak z pavlače pomocí dvou venkovních schodišť. Hřebínek tří mezonetů vystupujících z dvoupodlažní hmoty domu je doplněn o pobytové střešní terasy. Společné zázemí tvoří kolárna v přízemí, kotelna v patře a sklepní kóje v obou podlažích.
Hlavní hmota stavby je tvořena stěnami z nepohledových CLT panelů, trámovými stropy a převážně kontaktním zateplovacím systémem s omítkou. Konstrukčně nezávislá železobetonová pavlač je podepřena ocelovými sloupy a hmotou sklepních kójí z betonových tvárnic. Šetrnému hospodaření s dešťovou vodou napomáhají vegetační střechy i celková koncepce nezpevněných i zpevněných povrchů.
Stavba je přihlášena do soutěže Česká cena za architekturu.