Článek
Ve svém posledním příspěvku na sociálních sítích zpěvačka podle webu Daily Mirror sdílela fotografii svého zesnulého syna a napsala: „Od té doby žiju jako noční stvoření bez života. Byl láskou mého života, sluncem mé duše.“
Zpěvačka, která vydala deset alb, několikrát vystoupila i v České republice.
The Irish Times připomněl, že O´Connorová na začátku letošního roku získala ocenění na irských hudebních cenách RTÉ Choice Music Awards. Zpěvačka tehdy sklidila velký potlesk, když věnovala svou cenu „všem členům irské uprchlické komunity“. „Jste v Irsku velmi vítáni. Miluji vás a přeji vám štěstí,“ uvedla.
Během života se Sinéad O'Connor podle webu britského deníku The Daily Mail potýkala s duševními potížemi a před 18 měsíci jí zemřel sedmnáctiletý syn Shane.
Sinéad O’Connor začínala v osmdesátých letech v kapele Ton Ton Macoute. Později se vydala na sólovou dráhu. V roce 1986 nahrála s kytaristou U2 The Edgem singl Heroine, který se objevil na soundtracku ke snímku Captive (1986). O rok později vydala první sólové album The Lion and the Cobra (1987).
Jejím největším hitem je coververze Princeovy skladby Nothing Compares 2 U ze druhé studiovky I Do Not Want What I Haven’t Got (1990). Celkem vydala deset studiových alb a jednu koncertní desku.
Roztrhala fotku papeže
V roce 1992 roztrhala Sinead O’Connor v přímém přenosu v pořadu Saturday Night Live fotku Jana Pavla II. Zpěvačka chtěla tímto způsobem protestovat proti mlčení katolické církve ohledně zneužívání dětí kněžími. The Washington Post ji nazval „tváří čisté nenávisti“ a Frank Sinatra ji nazval „hloupou ženou“.
„Nelituji, že jsem to udělala. Bylo to brilantní,“ hodnotila po letech událost v rozhovoru pro New York Times.
V roce 1995 také napadla v Jeruzalémě fotografa, který ji na ulici fotil bez jejího souhlasu. Případ řešila policie.
Koncem 90. let se Sinéad O'Connor nechala od biskupa nezávislé katolické skupiny v Lurdech vysvětit na kněžku, což římskokatolická církev neuznala. V roce 2018 konvertovala k islámu a přijala jméno Šuhadá.