Článek
Mezi jeho nejznámější kousky patřilo imitování slepice, kterou předváděl například v pořadu Silvestr na přání aneb Čí jsou hory Kavčí. Dobře imitoval americkou zpěvačku Tinu Turner nebo představitele němé éry filmu Charlieho Chaplina.
Na kontě má role v přibližně dvou desítkách českých filmů, hrál i v seriálech. Například v Kdyby tisíc klarinetů, Pan Tau, F. L. Věk, Trhák, Gagman či v pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci.
Mim Čejka slaví osmdesátiny
Svým komickým, a přitom dokonalým ztvárněním slepice bavil diváky nejen v silvestrovských pořadech České televize. Imitoval také zpěvačku Tinu Turnerovou nebo Charlieho Chaplina. A sám sebe si zahrál ve videoklipu k písni Davida Kollera Čas nejde vzít zpátky.
Vynikající tanečník
Zatímco slavný se stal díky komickým rolím, začínal v jiné, vážnější profesi. Jako tanečník působil od konce padesátých let do poloviny sedmdesátých let 20. století na prknech Národního divadla v Praze. Jeho umění mu také v roce 2007 vyneslo cenu Thálie za celoživotní mistrovství.
Jaroslav Čejka
- Narozen 22. července 1936 v Ostravě
- Tanečník, komik, herec a mim
- Zahrál si téměř ve dvacítce celovečerních filmů, měl vždy menší role
- Diváci si jej mohou pamatovat zejména z jeho televizních vystoupení, k nejslavnějším patřily: imitování chování slepice, které předváděl i na Silvestra v Československé televizi pod názvem „Pan Slepice“, nebo americké zpěvačky Tiny Turnerové
- Držitel Ceny Thálie za celoživotní mistrovství - balet, tanec a pohybové divadlo (2007)
Jaroslav Čejka žil se svou maminkou, která zemřela v roce 2008 ve 104 letech. V posledních letech se kvůli svým zdravotním problémům držel v ústraní. Trpěl Parkinsonovým a Alzheimerovým onemocněním. Loni se jeho zdravotní stav zhoršil. A včera zemřel v pražském domově pro seniory.
Podle jeho praneteře Barbory Šenfeldové proběhne poslední rozloučení na Městském hřbitově v Opavě, kde bude pohřben.