Článek
• rozhovor s religionistou Pavlem Hoškem nad jeho novou knihou Evangelium podle Bohumila Hrabala; co o spiritualitě legendárního českého spisovatele prozradily nově objevené nahrávky z libické fary – a proč chtěl Hrabal žít jako „malej Kristus“?
• recenzi Matěje Metelce na knihu Timothyho Gartona Ashe Evropa, náš domov; v čem spočívá Ashovo „nesamozřejmé evropanství“ – a proč je jeho kniha pomníkem vize uspořádání Evropy, která se ztratila kdesi mezi útoky z 11. září 2001 a ekonomickou krizí roku 2008?
• recenzi Petra Zídka na knihu Witolda Szabłowského Rusko pohledem z kuchyně; jak to bylo s Putinovým dědou, který měl vařit pro Lenina i Stalina, jak se v kulinářských tématech odráží režimní propaganda – a proč k nejsilnějším příběhům knihy nepatří ty o vaření prominentům, ale o „politice hladu“?
• recenzi Petra Viziny na knihu Michaela Ignatieffa O útěše; proč jsou dějiny myšlení nevyhnutelně i dějinami útěchy, proč nejde jen o slova, ale i o péči, vztahy, rituály či pospolitost – a jak Ignatieff řeší své osobní dilema, zda přijmout, nebo nepřijmout coby zdroj útěchy náboženství?
• sloupek Karla Škrabala o starých budovách a nových držitelích klíčů; proč podivné a spontánní střídá ve městech developerská úhlednost spojená s byznysovou racionalitou a proč nemá smysl něco za veřejné peníze opravovat, když přístup k výsledku si pro sebe podrží hrstka papalášů?
• krátké glosy o dvou knihách; jsou to Poslední průvodce Prahou od Josefa Jedličky a Ivana Diviše a publikace Ondřeje Daniela Ušima střední třídy