Článek
• rozhovor s biologem a filozofem Stanislavem Komárkem nad třetím dílem jeho memoárů nazvaným Stíny v našich duších: Kronika virového šílení; jaké předpoklady pro vznik společenské paniky dnešní doba vytváří, proč jsme z našich životů vytěsnili smrt a proč hlavní nebezpečí číhá nikoli ve virových kapsulích, ale v našich duších?
• recenzi Aleše Palána na knihu Pavla Klusáka Suchý a Šlitr: Semafor 1959–1969; jak se Jiří Suchý s Jiřím Šlitrem „zasloužili o stát“, proč se Klusák rozhodl jejich příběh vyprávět jako dobrodružný cestopis o objevování nových zemí a jak se mu podařilo nahlédnout populární kulturu coby „způsob paměti“?
• recenzi Zuzany Kultánové na román původem tanzanského spisovatele Abdulrazaka Gurnaha Dozvuky; jak se Gurnahovi, držiteli Nobelovy ceny za literaturu z roku 2021, daří proměňovat narativ našeho uvažování o kolonizaci a kolonizátorech a jakým způsobem se snaží vracet hlas těm, na něž by historie nejradši zapomněla?
• recenzi Jakuba Šofara na román italského prozaika Paola Giordana Tasmánie; jak se v tomto „neobyčejně hutném románu“ prolínají fenomény doby od proměn jazyka přes kulturní války a nové technologie až po existenciální otázky osamělosti či ztráty víry – a proč v současné české literatuře nenacházíme knihy podobné „hustoty materiálu“?
• sloupek Emila Hakla o Janu Palachovi, Davidu Lynchovi a Donaldu Trumpovi; co mají společného tyto tři osobnosti, které se každá po svém vyjádřily ke stavu světa, a jak to souvisí se starým vyhozeným globusem, který nikdo nechce?
• krátké glosy o třech překladových knihách; jsou to sbírka povídek Giana Marca Griffiho Zádrhely, román Serhije Žadana Jazz na Donbase a detektivka Cary Hunterové Vražda v rodině.