Článek
Irská policie vyzvala veřejnost, aby se na místě shromáždila mezi 11.30 a 12.30 hodin místního času (12:30 až 13:30 SELČ). Některé ulice Bray byly pro dopravu uzavřeny. Lidi, kteří se chtějí vydat k pohřebnímu průvodu, policie vyzvala, aby pokud možno přijeli veřejnou dopravou.
„Byla tak vzpurná a posilující a inspirující a moje matka nesnášela, když jsem poslouchala její hudbu,“ řekla podle agentury AP jedna z fanynek Ruth O’Sheaová, která do Bray přijela i se svými dvěma dcerami.
Záplavy květin
Pohřební průvod se od restaurace Harbour Bar pomalu vydal na asi kilometrovou trasu po nábřežní ulici Strand Road, kde zpěvačka žila patnáct let. Její rodina v prohlášení, v němž zvala veřejnost k poslednímu rozloučení, uvedla, že Sinéad O'Connorová „milovala život v Bray a její obyvatele“.
Fanoušci zpěvačky před jejím domem v Bray od rána pokládali květiny a ručně psané vzkazy, v nichž děkovali za hudbu i další aktivity. Umělkyně totiž byla proslulá nejen svým emocionálně silným hlasem nebo krátkým sestřihem, ale také například kritikou římskokatolické církve a konverzí k islámu. Veřejně přiznala také své psychické problémy. Když loni spáchal sebevraždu její 17letý syn Shane, O’Connorová napsala, že bez něj nemá její život smysl.
Irský prezident Michael D. Higgins v dnešním tiskovém prohlášení oznámil, že se se svou ženou Sabinou účastní ranního soukromého smutečního obřadu. „Záplava zármutku i uznání života a díla Sinéad O’Connorové ukazuje silný vliv, jaký měla na irský lid,“ uvedl.
Nápis na kopci
Na slavnou umělkyni vzpomínají i jinde. Na kopci nad městem, které bylo patnáct let domovem zpěvačky, se v neděli objevil velký nápis vyjadřující lásku Irska k jedné z jejích nejslavnějších rodaček.
Rodina zpěvačky, která zemřela v 56 letech, oznámila její úmrtí 26. července poté, co byla nalezena mrtvá ve svém londýnském bytě.