Článek
Svoji druhou cenu Emmy získal britský seriál o detektivovi cestujícím časem Life on Mars (Život na Marsu), který byl podobně jako před dvěma lety vyhlášen nejlepším dramatickým seriálem. Ocenění pro nejlepší komedii připadlo snímku The I.T. Crowd (Ajťáci) o sociálně neohrabaných zaměstnancích oddělení informačních technologií jisté britské firmy.
Nejlepším hercem byl vyhlášen David Suchet, který v životopisném seriálu Maxwell ztvárnil titulní postavu britského mediálního magnáta Roberta Maxwella. Cenu pro nejlepší herečku obdržela Lucy Cohuová za roli v dramatu Forgiven (Odpuštěno) o ženě, která oznámí úřadům, že její muž sexuální zneužívá jejich dvanáctiletou dceru, ale později se rozhodne v životě s manželem pokračovat.
Britští autoři si odnesli cenu i za příběh Strictly Bolshoi (Přísně balšoj) o choreografovi Christopheru Wheeldonovi, který vytvořil originální choreografii pro balet moskevského Velkého divadla. V kategorii tvorby pro děti a mládež zvítězil britský pořad Shaun the Sheep (Beránek Honzík) a v dokumentárním oboru snímek The Beckoning Silence (Vábící ticho) zobrazující tragickou bitvu horolezce snažícího se přežít v Alpách.
Mystifikační reality show
Nizozemští tvůrci převzali cenu v zábavné kategorii za kontroverzní mystifikační reality show The Big Donor Show (Velký dárce), která měla za cíl tlačit na vládu, aby se zasadila o změnu zákonodárství při darování tělesných orgánů.
Vůbec první Emmy pro Jordánsko získal milostný příběh The Invitation (Pozvání) z prostředí palestinských měst v době izraelského náporu na města na Západním břehu Jordánu v roce 2002, který zvítězil v nově ustavené kategorii pro telenovely.
Z televizních filmů na pokračování zvítězilo argentinské drama Television por la identidad (Televizní identifikace) o skupině babiček, které se snaží nalézt ztracená vnoučata předaná k adopci poté, kdy jejich rodiče zavraždil diktátorský režim.
Čestná Cena zakladatelů připadla tvůrci amerického televizního seriálu Právo a pořádek Dicku Wolfovi. Seriál s více než 325 díly, který běží nepřetržitě od roku 1994, odvysílalo téměř 300 televizních stanic po celém světě, mimo jiné v České republice a na Slovensku. Zvláštní Cenu představenstva převzal Liu Changle, šéf hongkongské satelitní televize Phoenix, která vysílá v mandarinské čínštině do více než 150 zemí.
Ceny Emmy uděluje Mezinárodní akademie televizních věd a umění, největší organizace televizního vysílání sdružující 600 členů ze 70 zemí a více než 400 společností. Do letošního ročníku se nominovalo 40 pořadů a seriálů ze 16 zemí mimo Spojené státy. Američtí tvůrci jsou oceňováni při udělování domácích televizních cen Emmy vždy v září na začátku nové televizní sezony.